הרשות מוכנה לשלב את ארגוני הטרור

מסמך הפיוס המתוקן שגיבשה מצרים כולל הקמת הנהגה זמנית של אש"ף שתכלול לראשונה נציגים של חמאס והג'יהאד האסלאמי.

דלית הלוי , כ"ה באב תשע"ח

ישיבת הממשלה הפלסטינית בעזה, הבוקר
ישיבת הממשלה הפלסטינית בעזה, הבוקר
צילום: רויטרס

מצרים הכניסה תיקונים במסמך הפיוס הפלסטיני לאחר שקיבלה את הערות תנועת פתח' ויו"ר הרשות הפלסטינית.

העיתון אל חיאת דיווח כי המסמך המעודכן המצרי כולל שלושה שלבים לפיוס ונוסחו קרוב יותר לעמדות אבו מאזן. ה

שלב הראשון יימשך חמישה שבועות, ובמסגרתו יחזרו שרי ממשלת ההסכמה הלאומית וראשי הרשויות הממשלתיות לרצועת עזה, ומשלחת ביטחונית של הרשות הפלסטינית תקיים דיונים בקהיר עם משלחת ביטחונית של חמאס על הסדרת השליטה הביטחונית ברצועת עזה.

עוד נמסר, כי במהלך השלב הראשון ועדה לאומית תדון ביישום הסכמי הפיוס מהשנים 2011 ו-2017, וכן יתקיים מפגש בין פקידים בכירים במשרד האוצר באיו"ש ובעזה כדי להגיע להסכם על העברת גביית המיסים מחמאס לממשלת ההסכמה הלאומית. במקביל, יתקיים דיונים על הקמת ממשלת אחדות לאומית חדשה.

המסמך המצרי מציע, כי השלב שני יימשך על פני ארבעה שבועות, והוא יכלול העברה בפועל של גביית המיסים מחמאס לממשלה החדשה, התחייבות של הרשות הפלסטינית לשלם את משכורות עובדי המדינה מתקופת ממשלת חמאס ויישום המלצות הוועדה המנהלתית משפטית שהוקמה לאחר הסכם הפיוס מ-2011. בשלב זה תתכנס הממשלה הפלסטינית במטה הממשלה בעזה.

השלב השלישי יימשך שלושה ימים בלבד, והוא יכלול ישיבות של אנשי ביטחון של חמאס והרשות הפלסטינית ושל ההנהגה הזמנית החדשה שתהיה אחראית על ארגון מחדש של אש"ף. ההנהגה הזמנית תכלול גם נציגים של חמאס והג'יהאד האסלאמי.

יש לציין, כי חמאס רואה בהסכם הפיוס מסלול ישיר להשתלטות על אש"ף באמצעות בחירות חדשות למוסדות הארגון.