על המחנה נדלק ירח

אלפי חניכים ומדריכים משתתפים במחנות הקיץ של תנועת עזרא. ''הנוער יודע, רוצה ויכול הרבה מעבר למה שמציעים לו או מרננים עליו".

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ח

מחנה קיץ בתנועת עזרא
מחנה קיץ בתנועת עזרא
צילום: תנועת עזרא

אלפי חניכים ומדריכים משתתפים בשבועיים האחרונים במחנות הקיץ של תנועת הנוער עזרא.

בתנועה מנצלים את הזמן שבו החניכים מבלים בשטח להפוגה, חופשה והיכרות עם שבילי העבר של ההיסטוריה של עם ישראל.

גם השנה התמקדו המחנות בנושאים שונים: מחנה גורים המיועד לבוגרי כיתות ג'-ד' מתקיים השנה בנאות קדומים, עוסק בנושא " מכים שורשים" -החיבור לשטח והחלוציות על כל היבטיה.

מחנה ''צופים'' ביער ציפורי לבוגרי ה'-ו' מתמקד בתקופה שלפני קום המדינה תחת הנושא "עין לציון צופיה'', ע' המסמלת 70 שנות עצמאות. החניכים במחנה סיירים, המוכר יותר כמחנה הנודד לבוגרי ז'-ח', לומדים במשך מסעם מים אל ים על נושא מנהיגות ומנהגים, ערך ודרך המנהיגות והתרומה לעם ישראל.

המחנות השונים צופנים בתוכם פעילויות מיוחדות, ביניהן היכרות חוויתית עם העבודות החקלאיות הקדומות לחניכי גורים, מפגש עם לוחם הלח"י עזרא יכין, לחניכי צופים, והליכה רגלית באורך של כ-50 ק"מ במסע חוצה גליל לחניכי הסיירים.

מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך אמר: "גם השנה השתדרגו המחנות והציבו רף נוסף לחניכים ולמדריכים, בתוכן ובמסגרת. מאות אלפי הצעדים ואין ספור שעות של מפגש בלתי אמצעי עם השטח מוכיחים כי הנוער של ימינו יודע, רוצה ויכול הרבה מעבר למה שמציעים לו או מרננים עליו. זה הזמן לשדרג את כל מערכות החינוך ולהתאים אותן לרף זה".