השר כץ לוקח אחריות על החיסולים?

השר ישראל כץ הגיב לחיסולים המסתוריים של המחבלים, "אני יכול להבין ולברך על זה שהוא לא נמצא איתנו".

ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: הלל מאיר/TPS

שר התחבורה והמודיעין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ (הליכוד), התראיין הבוקר (רביעי) בתכניתה של אילה חסון ב-103fm והתייחס לחוק הגיוס, לאפשרות להקדמת הבחירות, למצב הביטחוני בעזה ולנושאים נוספים.

כץ התייחס לסוגיית החזרת גופותיהם של חיילי צה"ל הנמצאות בידי מחבלי חמאס ואמר, "אני מעריך, מעריץ ומחבק את המשפחות, מהרגע הראשון הן לא דרשו שחרור מחבלים אלא הקשחת התנאים כדי שחיות הטרף של חמאס יעשו את המובן מאליו וישחררו את גופות החיילים".

בהמשך יצא להגנתה של רעיית ראש הממשלה,שרה נתניהו, שעל פי דיווח חדשות עשר גערה בלאה גולדין, אמו של הדר הי"ד, ואמר "יש ספק שהיא מאוד רוצה לעזור בדבר הזה? שהיא מאוד רגישה לדבר הזה? אני חושב שכל ההדלפות האלה בכלל לא באות מהמשפחות. זה ממש לא מסייע לנושא".

חסון שאלה למה בכלל הגברת נתניהו צריכה להתעסק בנושא. השר כץ השיב, "אני לא יודע מה היה ואיפה היה ואם היו שיחות והדברים מוכחשים, אבל זה טבעי. ובעניין שליט פורסם שהיא מאוד דיברה עם בעלה ראש הממשלה בעניין הזה וגילתה המון רגישות ורצתה לקדם את הדבר".

כץ שב והצהיר על כוונותיו הפוליטיות, "תומך בנתניהו, הוא מועמדינו בבחירות הבאות ולאחר שיסיים אני מתכנן להיות ראש הממשלה ושר התחבורה".

השר כץ הצהיר כי בבחירות לראשות עיריית ירושלים הוא תומך בשר זאב אלקין חברו לסיעה. כץ המשמש כשר תחבורה כבר קרוב לעשור פירט על הפרויקט שנבנים ושמתוכננים ואמר, "אנחנו מדביקים פער של 100 שנה".