פרסום ראשון
נתניהו האריך את כהונתו של דנון באו"ם

השגריר הישראלי היה אמור לסיים את תפקידו בחודש ספטמבר, אך ראש הממשלה הודיע לו כי הוא מעוניין שימשיך לחצי שנה נוספת.

ניצן קידר , כ"ז באב תשע"ח

דנון מציג באו''ם מטבע מעיר דוד
דנון מציג באו''ם מטבע מעיר דוד
צילום: UN Photo / Manuel Elias

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להאריך את כהונת השגריר הישראלי באו"ם, דני דנון, בחצי שנה נוספת.

במשרד החוץ אישרו בשיחה עם ערוץ 7 כי דנון שהיה אמור לסיים את תפקידו בחודש הבא, ימשיך עד לחודש פברואר.

נתניהו מרוצה מאוד מפעילותו של דנון באו"ם מאז שנכנס לתפקיד. במערכת המדינית מציינים כי מדובר בהבעת אמון משמעותית שמוכיחה לדברי גורמים בכירים "על הצלחה יוצאת דופן באחת התקופות הבעייתיות לישראל בארגון".

נציין כי דנון שוחח בעבר עם מקורביו של ראש הממשלה ובדק את האפשרות להאריך את כהונתו שנקצבה לשלוש שנים והחלה ב-2015 בשנה נוספת. השגריר לא קיבל תשובה במשך זמן רב, אך בימים האחרונים הגיעה התשובה שהכהונה תוארך, אם כי לא בשנה.

מבחינתו של דני דנון מדובר נכון לעכשיו, במצב אופטימלי מבחינה פוליטית בישראל, שכן הוא מתכנן עם שובו לארץ לחזור לעשייה בליכוד ולהתמודד בפריימריז. ההערכה היא שהבחירות יוקדמו ממועדן המקורי והדבר יאפשר לדנון לשוב לישראל מעמדת השגריר אל מערכת הבחירות ולאפשר לו למנף את העשייה שלו באו"ם.

בשנים האחרונות הצליח השגריר הישראלי באו"ם לפרוץ כמה תקרות זכוכית. הוא מונה כסגן נשיא העצרת הכללית של האו"ם, תפקיד שאותו לא מילא נציג ישראלי בעבר. לפני כן, גם כן לראשונה, הוא נבחר לעמוד בראשות ועדת המשפט של האו"ם, כעת מפתיע דנון פעם נוספת עם מינויו לכהן כסגן נשיא העצרת הכללית של האו״ם.

מהלך נוסף שלא צלח, היה ניסיון להכניס את ישראל, לראשונה, למועצת הביטחון של האו"ם. דנון, בהובלת ראש הממשלה ומשרד החוץ, שקד זמן רב על הפעילות הדיפלומטית בתוככי הארגון, אך לפני חודשים ספורים הודיע שהמאמצים לא צלחו.