"אי אפשר לחוקק חוק גיוס בחקיקת בזק"

סגן שר הביטחון מותח ביקורת חריפה על שופטי בג"ץ. "נראה אותם פותרים סוגיה שבמחלוקת של 70 שנים בשלושה חודשים".

בני טוקר , כ"ח באב תשע"ח

מדוע דווקא עכשיו? בן דהן
מדוע דווקא עכשיו? בן דהן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן שר הבטחון, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) תוקף את שופטי בית המשפט העליון על החלטתם לדחות את מועד פקיעת חוק הגיוס הנוכחי בשלושה חודשים בלבד.

"מצער מאוד שבית המשפט העליון מותח כל הזמן את החבל מול הכנסת והממשלה. הם ראו שהכנסת העבירה חוק בקריאה ראשונה - ומדובר חוק היסטורי שאי אפשר לסיים אותו בשלושה חודשים", מסביר בן דהן בראיון לערוץ 7.

"זוהי סוגייה שמעסיקה את המדינה כבר שבעים שנה ואנחנו נמצא בעיצומה של פגרת הכנסת. מדוע דווקא עכשיו, כשהממשלה ביקשה אורכה של חצי שנה, נתנו השופטים רק שלושה חודשים? בג"ץ מעוניין להכתיב לממשלה ולכנסת סדרי עבודה וחקיקה וזה לא תפקידו. האם השופטים חכמים יותר ממשלת ישראל שביקשה חצי שנה? האם השופטים מסוגלים לפתור בעיה של 70 שנים בשלושה חודשים?", תוהה בן דהן.

לטענתו, החוק החדש המתגבש, הוא חוק טוב. "החוק הזה מאזן בין דרישות הצבא ויכולתו לקלוט חיילים חרדים לבין עולם התורה. הציבור החרדי צריך לאמץ את החוק הזה כי לא תהיה שום ממשלה אחרת שתוכל לקבל חוק טוב יותר מזה. אני מקווה שהמפלגות החרדיות יתעשתו ויתמכו בחוק. אם צריך לעשות כמה שינוים מינוריים הם יעשו, אבל אם יהיו שינויים מהותיים - אף אחד לא יתמוך בחוק ונאלץ ללכת לבחירות".

סגן שר הביטחון מזהיר מההשלכות של הליכה לבחירות. "אם הולכים לבחירות המשמעות היא שבתחילת דצמבר חוק הגיוס יבוטל וחוזרים לחוק המקורי שהיה לפני חוק טל לפיו כולם חייבים להתגייס כולל בני הישיבות. אין לי ספק שיוגשו עתירות לבג"ץ שיחייבו את שר הביטחון לגייס את כל בני הישיבות, ונציגי הציבור החרדי יגרמו בכך נזק גדול לציבור שלהם".