"שמירת שבת תועיל לאיגודי הספורט"

פרופ' אביעד הכהן דוחה את הטיעונים שהעלו ראשי האיגודים נגד קיום תחרויות במהלך השבוע. "בחו"ל רוב התחרויות מתקיימות ביום ראשון".

בני טוקר , כ"ז באב תשע"ח

פרופ' אביעד הכהן
פרופ' אביעד הכהן
צילום: ערוץ 7

נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, פרופ' אביעד הכהן, דוחה בשיחה עם ערוץ 7 את טענות ראשי איגודי הספורט נגד היוזמה של השרה רגב לעידוד תחרויות ספורט בימות החול.

"צר לי שבמקום לגלות רצון טוב הם טוענים טיעוני סרק, אני לא מכיר שום ארגון ספורט בינלאומי שמחייב לעשות תחרויות ספורט דווקא בשבת", אומר פרופ' הכהן.

לדבריו, "אנחנו גם לא ביקשנו לבטל את כל פעילויות הספורט בשבת. מה שביקשנו הוא שכאשר יש ספורטאי שומר שבת, אשר באופן אישי מבקש לא להתחרות בשבת, אותו מיקצה ספציפי שבו הוא מתחרה יעשה ביום חול, ביום שישי או במוצאי השבת. אין בדבר הזה שום בעיה".

הוא מוסיף כי לדעתו צריך לאפשר לכל הספורטאים הדתיים להתחרות בימות החול, " יש תחרויות באיגוד השחייה שנמשכות שלושה וארבעה ימים - וכולם מבינים שלא כל התחרות מתבצעת בימי שבת. אין שום בעיה להשיג מאמנים ומתנדבים שיבואו לשפוט בימות החול. באיגוד הקליעה יש הרבה שופטים שמתנדבים והיו שמחים לנוח בשבת עם משפחותיהם ולהתנדב באחד מימות החול. אני רוצה לקוות שהם ישתכנעו שאפשר לקיים ספורט בצורה שוויונית ובכך לאפשר לעוד מאות ואולי אלפי ספורטאים דתיים להתחרות" .

פרופ' הכהן מקווה שהמניע של האיגודים כרוך בשיקולים מקצועיים בלבד. "אני רוצה להאמין שהמניע האמיתי הוא לא כי חלק מהאנשים שעובדים ביום המנוחה מקבלים שכר כפול בשבת. זה דבר שלא נוכל להסכים לו, לא מבחינה ערכית ולא דמוקרטית, כי השבת זה יום המנוחה ערך חשוב מאוד".