מחכים לחזור לגוש

יו"ר ועד מתיישבי גוש קטיף קורא לפוליטיקאים שתמכו בגירוש לעשות חשבון נפש, "הזהרנו שיפלו קסאמים על אשקלון ושדרות. לא שמעו לנו".

בני טוקר , כ"ח באב תשע"ח

נזק כתוצאה מנפילת רקטה
נזק כתוצאה מנפילת רקטה
צילום: קובי ריכטר/TPS

אליעזר אורבך, יו"ר ועד מתיישבי גוש קטיף שמתגורר כיום ביישוב ניצן, מגיב לכוונת מערכת הביטחון לפנות יישובים בדרום במקרה של יציאה למלחמה בעזה.

"מאתמול בלילה אני בקושי ישן, פתחתי הבוקר ערוץ 7 וראיתי ששוקלים לפנות יישובים. אני שואל את עצמי מה קורה פה, עברנו את זה לפני 13 שנה, פינו אותנו מגוש קטיף, גירשו את כולנו, וכל החכמולוגים כמו יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, שחלקם עדיין בתפקידים בכירים, הבטיחו אז הבטחות ושום דבר לא קרה", אומר אורבך.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא מזכיר, ''שנה לפני הגירוש הסתובבנו בכנסת וניסינו לשכנע שלא יצביעו על החוק לפינוי ישובי גוש קטיף, הזהרנו שיפלו קסאמים בנתיבות ושדרות. זו לא הייתה נבואה - זה היה פשוט. אף אחד לא הקשיב לנו".

"היום הכל טופח על פנינו, אפילו האדמה השרופה בעוטף עזה בוכה", אומר אורבך. ''את יום השנה האחרון לגירוש תכננו לעשות בכיסופים אבל נאלצנו להעביר למקום אחר בגלל ההסלמה. אי אפשר שלא לשכוח את חברי הקיבוצים שעמדו בכל יום שישי בצומת כיסופים וקראו לנו לצאת מגוש קטיף. אנחנו לא שמחים לאידם וזה לא הזמן להגיד להם, אבל כואב הלב, אתה שומע היום אנשים בקיבוצים שמכים על חטא כי אנחנו חטפנו את האש והיום הם חוטפים.

"זה לא הזמן לדבר אבל צריך לזכור. אם הפתרון היום זה למגר את החמאס ולחזור לגוש קטיף אז שיעשו את זה. אנחנו מחכים לרגע שיגידו לנו לחזור לגוש קטיף", אומר אורבך.