מהמרפסת בבית שלי מפגיזים את אשקלון

אבי פרחן, ממפוני גוש קטיף וימית, מחכה לשוב ליישובים שנהרסו לפני 13 שנים. "מהמרפסת שלנו באלי סיני מפגיזים את ישובי עוטף עזה".

בני טוקר , כ"ח באב תשע"ח

אבי פרחן
אבי פרחן
צילום: ערוץ 7

סא"ל במיל' אבי פרחן, ממפוני ימית וגוש קטיף, קורא לממשלה לתת את התשובה הציונית ההולמת לטרור ולהקים מחדש את דוגית, אלי סיני וניסנית ברצועת עזה.

בשיחה עם ערוץ 7 מזכיר פרחן כי ערביי רצועת עזה אינם גרים על חורבות שלושת היישובים הללו, ''יש שם רק הריסות וזה משמש כקן לטרור. צריך להקים את היישובים מחדש כמו שהוקמו בעקבות הטרור נתיב הל"ה, משמר השבעה, קרית שמונה ועין השלושה. זו צריכה להיות התגובה לטרור.

''ישנם יסודות, צריך לגרוף את הבטון שנהרס וייקח יותר מהר להקים את הבית מחדש באלי סיני מאשר להקים את הבית בנווה ים שעוד לא התחילו לתת לנו היתרי בנייה להקים אותו 13 שנה אחרי שגורשנו''.

לדבריו צריך לעצור את המציאות שבה מחבלים יורים מהמקומות בהם היו ישובים ישראל לעבר מדינת ישראל, "לצערי צדקתי כשהצגתי מפות ואמרתי 'לעצור את הטעות ולא לפנות את היישובים', לפחות את גוש היישובים הצפוני - דוגית, אלי סיני וניסנית, שם השקיעה הממשלה שבעים מיליון שקל בשעתו בגדר הפרדה אלקטרונית ותחמה את הרצועה מדרום עם שלושת היישובים.

"אמרתי אז שאנחנו חומת המגן של מדינת ישראל, חומת המגן לאשקלון, שדרות, אשדוד וכו'. הסתכלו עלי כמו על מטורף. אמרתי שמהבית שלי יפגיזו את האתרים האסטרטגיים של תחנת הכוח וסביבותיה והיום זה קורה. מהמרפסת של הבית שלי באלי סיני מפגיזים את אשקלון, שדרות וישובי עוטף עזה, ואותם קיבוצניקים שלצערי היו תמימים והפגינו בצמתים וקראו להוציא אותנו משם - זו התוצאה".