בית שמש: התקדמות במגעים מול 'דגל'

במסגרת המגעים בין 'דגל התורה' לראש העיר, מסתמן כי תיק החינוך יפוצל והליטאים אף יקבלו אחיזה במועצה הדתית. אבוטבול: נמשיך בעשיה.

ערוץ 7 , כ"ח באב תשע"ח

סוגר "דילים"? משה אבוטבול
סוגר "דילים"? משה אבוטבול
חזקי עזרא

מערכת הבחירות בבית שמש מעלה הילוך: לאחר דיאלוג מייגע בין ראש העיר המכהן משה אבוטבול לאנשי 'דגל התורה' נרשמה בימים האחרונים פריצת דרך.

בסוגיה השנויה במחלוקת - תיק החינוך - מסתמנת פשרה בין הצדדים. על פי המסתמן, תיק החינוך יפוצל בין אגודת ישראל ל'דגל התורה' והליטאים אף יקבלו אחיזה במועצה הדתית.

הסיכומים עדיין לא עוגנו רשמית באופן מעשי, הן בשל העובדה ש'דגל התורה' מבקשת לקבל החלטות מערכתיות בכל הארץ ולקשור שיתופי פעולה רוחביים בערים החרדיות, והן בשל המגעים הפוליטיים המקבילים שעדיין מתנהלים בין ראש העיר אבוטבול לאנשי סיעת 'הבית היהודי' המקומית.

בראיון שהעניקה המתמודדת עליזה בלוך ל''ידיעות י-ם' היא האשימה את אבוטבול ב'דילים' פוליטיים על גב התושבים.

אבוטבול אמר בתגובה, "אם לגברת בלוך יש תלונות על דילים שנסגרו במחשכים אני מזמין אותה לפנות למשטרה בהקדם ולשתף אותם בכל אשר על ליבה. נמשיך בעשייה לחמש שנים נוספות, איתה או בלעדיה".

"יש לי קשר רציף עם כל מנהלי האגפים בעירייה, אני עוקב אחרי העבודה של כולם, מקיים איתם ישיבות עבודה, וכשצריך אני גם יודע לתת את המילה האחרונה וכבר היו דברים מעולם", הוסיף.