למרות הרקטות: משחקה של ב"ש כמתוכנן

אחרי הרקטה שנחתה בשטח פתוח בסביבות באר שבע, לראשונה מאז צוק איתן, משחקה של האלופה מול ניקוסיה הקפריסאית יתקיים כמתוכנן

נרי וייס , כ"ח באב תשע"ח

רקטה באשכול
רקטה באשכול
צילום: דוברות מועצת אשכול

ההסלמה בדרום שוב מאיימת לפגוע בכדורגל הישראלי. אחרי שמוקדם יותר היום (חמישי) נורתה לראשונה מאז מבצע צוק איתן, רקטה לכיוון בירת הנגב, באר שבע, עמד משחקה של האלופה הפועל באר שבע בסימן שאלה.

האלופה מבירת הנגב תארח היום את הפועל ניקוסיה הקפריסאית, למשחק הראשון של סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, מפעל הכדורגל השני בחשיבותו בכדורגל האירופי.

בניקוסיה פנו לאופ"א, ארגון הכדורגל האירופי, כדי שזו תבטל את המשחק הערב שיצא לדרך בשעה 20:00 באצטדיון טוטו-טרנר שבעיר, בשל ההסלמה בדרום ולאור העובדה כי לראשונה מאז 'צוק איתן' נורתה רקטה לכיוון העיר באר שבע, רקטה שנחתה בסמוך לעיר בשטח פתוח.

לאחר הודעת פיקוד העורף שאמרו כי אין בעיה בלקיים את המשחק במועד המתוכנן, הודיעה גם אופ"א כי המשחק יתקיים כמתוכנן, ובניקוסיה קיבלו את ההחלטה בהבנה. בנוסף, הפועל באר שבע הודיעה שכל תושב עוטף עזה שיגיע למשחק הערב, יקבל כרטיס חינם בהתאם להצגת תעודת זהות.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר בהתייחס למצב: "בעיר אמורים להתקיים כמה אירועים גדולים ואנחנו נתכנס ונדון לגביהם".

אפואל ניקוסיה פרסמה הודעה מוקדם יותר היום: "כדי להימנע מכל חשש, יצרנו קשר עם אופ"א. חשוב לנו להודיע שאף אחד לא בסכנה כלשהי. אנחנו מצפים לעדכון על המשחק וברגע שנדע נעדכן מיד".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il