מתקפת רקטות על הדרום
תיעוד: צה"ל החריב בניין של חמאס

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו בניין בן 5 קומות, המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון חמאס. המבנה שימש את חמאס לצרכים צבאיים.

עדו בן פורת , כ"ח באב תשע"ח

הבניין שהושמד
הבניין שהושמד
צילום: רויטרס

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הערב (חמישי) בניין בן 5 קומות בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה, המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס. המבנה שימש את חמאס לצרכים צבאיים.

כוחות ביטחון הפנים של חמאס הם למעשה הזרוע המבצעת של ההנהגה המדינית בארגון הטרור, אשר אמונה ומנהלת את כל פעילות ביטחון הפנים ברצועה. חלק מאנשי היחידה לביטחון פנים פעילים גם בזרוע הצבאית של חמאס. במבנה שהושמד היום משרדים המשמשים נושאי משרה בארגון.

בהודעת דובר צה''ל נאמר, ''התקיפה בוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה לירי של ארגון הטרור חמאס לעבר העיר באר-שבע מוקדם יותר היום. תקיפה זו הינה ביטוי ליכולת המודיעינית והמבצעית של צה"ל, שתעמיק ותתעצם ככל שיידרש''.

"צה"ל נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים מורכבים, על פי מדרגות הולכות ועולות וככל שיידרש. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל", הוסיף דובר צה''ל תא"ל רונן מנליס.

הבניין שהופצץ בעזה
צילום: דובר צה"ל
הערכת מצב
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הקבינט המדיני ביטחוני מתכנס בשעה זו בקרייה בתל אביב. קודם לכן התקיימה הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון, בהובלת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן.

גורם מדיני אמר בסיום הערכת המצב כי ''חמאס ספג מכה קשה. ישראל תמשיך לפעול בעוצמה''. ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן הנחו את צה"ל להיערך לכל אפשרות.

בצהריים, לראשונה מאז מבצע צוק איתן, התפוצצה רקטה בפאתי העיר באר שבע. לא דווח על נפגעים באירוע. חבלני המשטרה אספו את שרידי הרקטה.

מאז אמש זוהו למעלה מ-190 שיגורים של רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. סוללת כיפת ברזל יירטה יותר מ-30 שיגורים, ורוב הנפילות היו בשטחים פתוחים.