אשדוד: דה לגיטימציה לילדים החרדים

אחד המועמדים לראשות אשדוד המבקש להדיח את ראש העיר המכהן ד"ר יחיאל לסרי פרסם סרטון חריף נגד התושבים החרדים.

חיים לב , כ"ח באב תשע"ח

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
צילום: Serge Attal/Flash90

מערכת הבחירות באשדוד מתלהטת: אחד המועמדים לראשות העיר המבקש להדיח את ראש העיר המכהן ד"ר יחיאל לסרי פרסם היום (ה') סרטון הנראה כדה-לגיטימציה לציבור החרדי המקומי.

בסרטון, שפורסם עם תרגום לרוסית, נראים ילדים חרדים מבלים במקומות שונים בעיר וזוגות חרדים מטיילים בפארקים, במטרה לרמוז כי החרדים 'משתלטים' על המרחב הציבורי.

ראש עירית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי מסר בתגובה כי ״היום נחשפתי לסרטון מביש של אחד מהמתמודדים לראשות העיר שלא היה מבייש אירגונים אנטישמיים בחו"ל. אמרתי כבר ואני חוזר ומדגיש שמי שנוהג בחוסר אחריות, מסכסך בין אוכלוסיות בעיר ומשמיץ את התושבים - לא יכול להיות ראש עיר של אשדוד, עיר שחיים בה יחדיו זה לצד זה קבוצות שונות ומגוונות מהאוכלוסייה בישראל. מן הראוי שהסרטון הזה יוסר מיידית מקמפיין הבחירות ועל המתמודד להתנצל בפני התושבים״.

מ"מ ראש העיר ויו"ר ש"ס אשדוד אבי אמסלם אמר בתגובה כי מדובר בחציית קוים אדומים. "הסרטון הזה נועד ללבות את השנאה והפלגנות שיצרו מועמדים פוליטיים בעיר רק בשם הפוליטיקה הקטנה. זו הסתה פראית. אני מגנה את הדה לגטימציה שנעשה נגד הילדים החרדיים באשדוד. ילד חרדי שווה לילד מהמגזר הכללי. אני קורא לכל המועמדים על ראשות העיר לנהל קמפיין מכובד, נקי וחף מניחוח אנטישמי", אמר.

חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה אפרים וובר אמר כי מדובר בהסתה חמורה כלפי הילדים החרדיים באשדוד. "יש קווים אדומים לוויכוח פוליטי. אבל הקו האדום נחצה היום. להציג בילוי לגיטימי של ילדים חרדים בפארקים בעיר כ"השתלטות חרדית על אשדוד" זהו מעשה שלא יעשה וראוי לכל גינוי. לילד חרדי מגיע לחיות בעיר כמו לכל ילד אחר", אמר.

חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה יעקב טסלר אמר כי "אני מזועזע מהניחוח האנטישמי העולה מהסרטון הזה היוצר דה לגיטימציה לילדים החרדים. זה הסגנון של 'דה שטירמר' של שנות ה-30 אז בחרו להאשים את היהודים בהשתלטות על העולם. אני קורא לכל המועמדים בבחירות הללו לא להעמיק את השנאה ולא לפלג את המרקם העדיין המתקיים מזה שנים בעיר אשדוד, בשם המאבק הפוליטי".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) אמר אף הוא כי "הסרטון הזה מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה של העם היהודי. לכל ילד במדינת ישראל מגיעה הזכות לנשום, לבלות, לחיות. הדה לגיטימציה שנעשה כאן לציבור החרדי הוא נוראי ומחפיר. אני מגנה זאת בכל תוקף. עם כל הכבוד למחלוקות פוליטיות, אין מקום לשיח אנטישמי שכזה".