דגלי אש"ף בלב תל אביב

אלפי בני אדם הגיעו לעצרת המחאה שתצא מכיכר רבין למוזיאון תל אביב. רבים נושאים דגלי פלסטין בכיכר.

עוזי ברוך , ל' באב תשע"ח

הפגנת הערבים בכיכר רבין
הפגנת הערבים בכיכר רבין
צילום: קובי ריכטר/TPS

דגלי אש"ף בלב תל אביב

אלפי בני אדם, ערבים ופעילי שמאל, הגיעו הערב לכיכר רבין בתל אביב, להפגנה נוספת נגד חוק הלאום, ביוזמת ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל ובהשתתפות תנועות וארגוני שמאל.

המחאה החלה בכיכר רבין, ותכלול צעדה לקראת עצרת ברחבת מוזיאון תל אביב. רבים ממשתתפי ההפגנה מניפים דגלי אש"ף.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, קרא להשתתף בהפגנה ואמר כי "עשרות אלפי ערבים ויהודים נעים בכמויות באוטובוסים לתל אביב, כי היום אנחנו מתעקשים להעביר מסר ברור - מדינה דמוקרטית חייבת להיות לכל האזרחים. אין אמירה יותר ערכית מזו מול חוק הלאום האפרטהיידי ואין תשובה הולמת יותר לממשלה מסיתה מרבבות של אנשים שיוצאים לרחובות".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה "לא נכופף את הראש למדיניות ההפרד ומשול של ממשלת נתניהו. מי שחושב שהממשלה יכולה להפלות היום קהילה אחת ומחר לא תפלה קבוצה אחרת, טועה ומטעה.

צר לי שיש גורמים פוליטיים שהחליטו להיעדר מההפגנה. אי אפשר ביד אחת להתנגד לחוק הלאום ולדבר על שוויון לכל וביד השנייה לסרב להביע סולידריות עם ערביי ישראל".

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד), אמר "אם למישהו עוד היה ספק מדוע הכרחי חוק הלאום, אז התמונות מת״א הערב הם ההוכחה הברורה והחד משמעית שישראל חייבת את חוק הלאום.

מול אלה המערערים שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, הדגל הכחול-לבן והמנון התקווה חוק יסוד: הלאום, הוא מהחוקים החשובים שחוקקו בישראל בשנים האחרונות".