תגובות סוערות להפגנת השמאל והערבים

במערכת הפוליטית תגובות זועמות על הפגנת השמאל והערבים שם הונפו דגלי אש"ף בלב העיר תל אביב.

חזקי ברוך , ל' באב תשע"ח

ההפגנה בתל אביב
ההפגנה בתל אביב
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בטוויטר להפגנת השמאל בתל אביב שם הניפו משתתפים דגלי אש"ף.

"אין עדות טובה יותר לנחיצותו של חוק הלאום. אנו נמשיך להניף את דגל ישראל בגאון ולשיר את התקווה בגאווה גדולה", כתב נתניהו.

השר אורי אריאל אמר "מי שמשתתף בהפגנה הערב עם דגלי אש"פ, הם אותם אלו שפוגעים באזרחינו, הורגים ופוצעים את חיילנו ושורפים את שדותינו אני מציע - שילכו לרמאללה ודמשק ויפה שעה אחת קודם".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ״ץ אמר "דגלי פלשתין מונפים הערב בכיכר רבין בת״א, בהפגנה נגד חוק הלאום. אחמד טיבי ואיימן עודה וחבריהם מפגינים נגד הלאום היהודי ובעד הלאום הערבי - פלשתיני. לא המילים בחוק מפריעות להם, אלא קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הם ימשיכו להפגין ואנחנו לבנות ולחזק את מדינת ישראל".

השר זאב אלקין מיוזמי חוק הלאום הגיב "‏כפי שאמרתי השבוע בכנסת: כשאחמד טיבי וחנין זועבי מתנגדים לחוק הלאום יחד עם המפגינים האלה עם דגלי פלסטין וקריאות 'ברוח ובדם..' אני מבין למה הם עושים את זה. הם באמת מתנגדים בכל כוחם לציונות ולעובדה שישראל היא מדינתו של העם היהודי וכך הוקמה על ידי האו״ם. אבל יאיר לפיד וציפי לבני?! למה הם מתנגדים?"

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הגיב בטויטר, "‏השמאל הישראלי בהפגנה הערב בכיכר רבין מוכיח רק דבר אחד - הכל כשר בניסיון להפיל את הממשלה - גם לשלב ידיים עם הלאומנות הערבית הרדיקלית שמניפה את דגלי פלסטין, קוראת לחיילי צה"ל רוצחים ולמדינת ישראל מדינת אפרטהייד".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, התייחסה להפגנת השמאל "לא היה לי ספק שדגלי פלסטין יהיו הערב חלק מהתפאורה בהפגנת השמאל שבכיכר רבין. השמאל וערביי ישראל מעדיפים את צבעי האדום שחור וירוק על פני הכחול והלבן. זה ההבדל בין מדינת כלל אזרחיה למדינת הלאום של העם היהודי. זאת סיבה נוספת לחשיבות חוק הלאום.

ההפגנה הזו מוכיחה שיש שיתוף פעולה בין השמאל לערבים שרוצים פה מדינה אחרת – ממשלה אחרת. זה לא יעזור להם וכדאי שיפנימו: השפה עברית היא השפה הרשמית של מדינת ישראל. דגל הכחול לבן עם מגן דוד הוא הדגל הרשמי. ההמנון שלנו הוא "התקווה" ובירתנו המאוחדת היא ירושלים עיר הנצח".

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד), אמר "אם למישהו עוד היה ספק מדוע הכרחי חוק הלאום, אז התמונות מת״א הערב הם ההוכחה הברורה והחד משמעית שישראל חייבת את חוק הלאום.

מול אלה המערערים שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, הדגל הכחול-לבן והמנון התקווה חוק יסוד: הלאום, הוא מהחוקים החשובים שחוקקו בישראל בשנים האחרונות".

ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר "אחמד טיבי מקבל רוח גבית מהשמאל ובזמן שמדינת ישראל משלמת לו שכר, הוא פועל לשלילת קיומה, כשדגל אשף מונף מאחוריו. מי שמניף את הדגל הזה תומך במאבק נגד ישראל ומי שתומך במאבק נגד ישראל לא יכול להיות ח"כ.

‏אז יא אחמד, לך תניף את הדגל בעזה ותוותר על האזרחות שלך כאן. ‏אני בטוח שתהנה שם".

חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אורן חזן, אמר "למי שחיפש תשובה למה חוק הלאום חשוב היום יותר מתמיד מספיק להסתכל מבט אחד חטוף אל הכיכר מלאת השנאה כדי לקבל את התשובה. הם שם בכיכר לא משלנו ורוצים לקחת מה ששייך לנו. הנפת הדגלים בכיכר היא לא פחות מפגיעה בריבונות והסתה חריפה נגד המדינה. אני קורא לרה"מ ושר לביטחון הפנים להורות למשטרה להוריד את הדגלים ולהפסיק את הביזיון".