חמאס: תימשך משוואת "דם תחת דם"

בכירים בחמאס מדגישים, כי ארגוני המאבק הפלסטיניים ימשיכו ליישם את מדיניות התגובה החדשה על פעולות ישראל.

דלית הלוי , ל' באב תשע"ח

התפרעויות בגבול עזה
התפרעויות בגבול עזה
צילום: רויטרס

ח'ליל אל-חיה, חבר הלשכה המדינית של חמאס ומבכירי התנועה ברצועת עזה, אומר כי "העם הפלסטיני מסוגל לכפות את משוואת החיים בחירות ובכבוד בזכות עמידתו האיתנה והקרבתו ולמרות ההתקפות החוזרות ונשנות של הכיבוש".

בדברים שנשא במהלך תהלוכת השיבה שהתקיימה מזרחית לעזה (10 באוגוסט) אמר אל-חיה, כי תהלוכות אלה יימשכו עד להשגת היעדים של השיבה ושבירת המצור. תהלוכות השיבה כוללות עימותים אלימים לאורך גבול רצועת עזה וניסיונות פיגוע בחיילי צה"ל במתווים שונים.

"אנחנו תומכים בתושבי עזה הדורשים חיי חופש בכבוד על אפם וחמתם של אלה המטילים מצור", אמר אל-חיה. "אנו שולחים מסר לכיבוש ולפיו עמנו (הפלסטיני) נחוש לפעול לסיום הכיבוש ולהסרת המצור מרצועת עזה בכל מחיר של קורבנות".

אחמד בחר, סגן יו"ר הפרלמנט הפלסטיני הנמנה על צמרת הנהגת חמאס, אמר כי המאבק הפלסטיני יימשך כדי להגן על הזכויות של העם הפלסטיני ועקרונותיו הלאומיים.

הוא הדגיש בהקשר זה, כי המשוואה החדשה של ארגוני המאבק תישאר בתוקף והיא תתבסס על שפיכת דם בתגובה לשפיכת דם, הפגזה בתגובה להפגזה ורגיעה בתגובה לרגיעה, כאשר במקביל נשמרת זכות המאבק לשם הגנה על העם הפלסטיני והמקומות הקדושים.