"החתול המטפס" הלך לעולמו

מיכה רוקנשטיין, העבריין שכונה 'החתול המטפס' נפטר בסוף השבוע בגיל 78. עשרות מעשי השוד שביצע ויכולות הטיפוס שלו הפכו לשם דבר.

תגיות: שוד פלילים
ערוץ 7 , א' באלול תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

העבריין מיכה רוקנטשיין, שכונה 'החתול המטפס' בשל יכולות הטיפוס שגילה על מרזבים וצינורות וביצע עשרות מעשי שוד ופריצות לבתי עסקים בעיקר בתחום היהלומים, הלך לעולמו.

עיקר מעשי הפשע שביצע התרחשו בשנות השבעים, ואולם גם לפני 17 שנים השתתף בשוד של מלטשת יהלומים. הוא אכן ביצע את השוד ונמלט עם שותפו כשבתיקו יהלומים בשווי של 300 אלף שקלים, אך תועד במצלמות המקום ונלכד. הוא נדון לתשע שנות מאסר, ובחופשתו ניצל מניסיון חיסול כאשר לעבר הרכב בו נסע עם רעייתו ובניו, נורה על ידי אלמוני שלא נתפס.

העיתון 'ידיעות אחרונות' מביא בקצרה פרקים מסיפור חייו של האיש שהפך לאגדה בעולם הפשע הישראלי של שנות השבעים: "רוקנשטיין קנה את עולמו — ואת שמו המקצועי — לאור יכולותיו המרשימות בטיפוס על מרזבים וצינורות בבניינים לטובת ביצוע מעשי שוד נועזים שנמשכו כמה עשורים.

הוא נולד ב־1940 ברומניה וכבר בגיל 15 הועמד לדין בפעם הראשונה, כשהוגש נגדו כתב אישום על פריצה. מאז הצליח לצבור ברזומה שלו את כל סוגי עבירות הרכוש האפשריות, ובהן גניבות, התפרצויות, מעשי שוד, זיופים, סחיטות באיומים ועוד. בסך הכל הוגשו נגדו במשך השנים לא פחות מ־26 כתבי אישום".