האירוויזיון בסכנה

התאגיד "כאן" הודיע לנתניהו: ייתכן שנודיע על ביטול האירוויזיון בישראל בעקבות המחלוקת עם האוצר על העמדת ערבות בסך 12 מיליון אירו.

חזקי ברוך , א' באלול תשע"ח

זוכת האירוויזיון 2018 נטע ברזילי
זוכת האירוויזיון 2018 נטע ברזילי
צילום: Andres Putting

יו"ר מועצת תאגיד השידור ''כאן'', גיל עומר, פנה היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו ואיים כי התאגיד יודיע מחרתיים לאיגוד השידור האירופי (EBU) כי הוא מוותר על אירוח אירוויזיון 2019 בישראל.

התאגיד מתקשה להעמיד ערבות בסך 12 מיליון אירו (כ-50 מיליון שקלים), שאותה דורש איגוד השידור האירופי להפקיד בבנק בשווייץ.

"בעוד יומיים נדרש תאגיד השידור הישראלי להעמיד ערבות בסך 12 מיליון אירו להבטחת קיומה של תחרות אירוויזיון 2019 בישראל. מדובר בנקודת אל-חזור, שלאחריה, במידה ולא תועמד הערבות כנדרש ע"י איגוד השידור האירופי, לא ניתן יהיה לשנות את המצב שיתהווה ותחרות האירוויזיון 2019 לא תוכל להתקיים בישראל", כתב עומר לנתניהו.

עומר הוסיף כי "מזה כשבועיים אני עושה מאמצים מרובים, על מנת ליידע את מקבלי ההחלטות בדבר המכשולים שעומדים בפנינו על מנת לעשות כל מאמץ לפותרם. במכתבים שונים ששלחתי בתקופה זו, ציינתי שאנו רואים חשיבות רבה מאד בקיום התחרות בישראל ומשוכנעים כי יש בכך תרומה משמעותית למדינה הן מבחינה תדמיתית והן מבחינה כלכלית.

''לצערי, בקשותינו החוזרות ונשנות לעבודה אינטנסיבית שתפתור את הבעיות המהותיות הניצבות כמכשול בפני קיום התחרות בישראל - לא נענו", הוסיף עומר במכתבו לראש הממשלה.