''אכיפה בררנית נגד יהודים''

ח"כ מוטי יוגב דורש מהשר לביטחון פנים וממפכ"ל המשטרה לחדול מאכיפה בררנית נגד בתי כנסת בתל אביב, תוך התעלמות מרעשי מסגדים.

שמעון כהן , א' באלול תשע"ח

בית הכנסת ישועת ישראל. תל אביב
בית הכנסת ישועת ישראל. תל אביב
צילום: אלי גול

בעקבות הדיווח בערוץ 7 על השוטרים שהוזמנו לבית הכנסת 'ישועת ישראל' בשל השמעת שירי שבת, פנה היום (א') ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, במחאה על האכיפה הבררנית נגד יהודים בזמן שקול המואזין ממשיך להישמע, בניגוד לחוק, גם בשעות הלילה.

במכתב שנשלח לשר ולמפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, כתב יוגב כי "מעל לשנתיים שאני מנסה לקדם תיקון לחוק למניעת נפגעים שיאסור השמעת רעש ברמקולים בשעות המנוחה בלילה בלבד, בין השעות 23:00 ל-07:00. מסיבות שאינן ברורות לי, החוק לא מקודם מעבר לקריאה טרומית והאכיפה אינה מתבצעת כלל".

בפנייה המכותבת גם אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת המשפטים איילת שקד והיועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט, מזכיר יוגב דיון שהתקיים בוועדת החוקה של הכנסת ובו נטען כי תחום זה אינו נאכף ונמצא ב"הידברות" משך שנים. "אוזלת ידה של המשטרה בנושא זה מקוממת", קבע יוגב.

ח''כ מוטי יוגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

על המקרה שאירע בשבת בדרום תל אביב כתב יוגב: "הופתעתי לשמוע איך שוטר מגיע לאכוף דווקא שיר לשבת מרמקולים של בית כנסת באמצע היום ולא נעשית כלל אכיפה כנגד כרוז המואזין הפוגע בשנתם של אלפים בשעות שלפנות הבוקר".

"מבקש את כבוד השר והמפכ"ל לטפל באכיפה הבררנית ולפחות לאכוף את שעות המנוחה בלילה כפי שהחוק מחייב", כותב יוגב ומוסיף כי "במידה ונושא זה לא ייאכף בהתאם, אפעל בכל הכלים העומדים לרשותי לחייב את משטרת ישראל לאכוף חוק זה בשעות הלילה".