מחאת ילדים במרכז ירושלים: "סרטן בגן"

הורים וילדים מבית הספר הניסויי במרכז ירושלים חסמו את התנועה סביב בית הספר, במחאה על בניית שישה מגדלי חנייה תפעוליים.

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ח

מחאת ההורים והילדים
מחאת ההורים והילדים
צילום: דוברות

הורים וילדים מבית הספר הניסויי במרכז ירושלים חסמו לזמן קצר את התנועה סביב בית הספר, במחאה על בניית שישה מגדלי חנייה תפעוליים על חשבון בית הספר וסמוך לגני ילדים.

כחלק מהמחאה, עשרות ילדים נעמדו בכבישים המקיפים את בית הספר עם שלטי מחאה עליהם כתוב "מכירת חיסול", "ניר ברקת מזהם אותנו", "אומרים לא למפלצות החנייה" ו-"לא נעים לראות סרטן בגן".

ההורים טוענים כי העירייה פלשה באישון לילה למגרש בית הספר והחלה בעבודות חפוזות לקראת בניית שישה מגדלי חניונים על חשבון השטח המשמש להעלאה והורדת ילדי בית הספר, מבלי שהוגש תסקיר בטיחותי, בלי תכנון תנועה מתאים ובלי בדיקת השפעות סביבתיות של זיהום אוויר ורעש.

יו"ר ועד ההורים, יניב מזר, אמר "זו התארגנות ספונטנית של הורים שלא מוכנים לשתוק לנוכח ההתנהלות האגרסיבית והכוחנית של עיריית ירושלים שפלשה כאחרונת עברייני הבנייה לתוך השטח המשמש את בית הספר שלנו. ניר ברקת והשפוטים שלו החליטו להקים מפלצות חנייה בנקודה מסוימת ולא משנה מה יהיה המחיר שהילדים שלנו ישלמו".

עוד טוען מזר כי בתקופה האחרונה החל משא ומתן בין העירייה לבין בית הספר בנוגע למגרש המדובר אך בדיעבד מסתבר כי "הכל היה למראית עין ופעלו מאחורי גבינו, הכל בשביל לגזור קופון פוליטי על חשבון ילדנו. אין לנו שום כוונה לעבור על כך בשתיקה".

לילך רובין, אם לשני ילדים בבית הספר שמשתתפת בהפגנה, אמרה "במשך תקופה ארוכה ניסו פעם אחר פעם לסלק את בית הספר שלנו מהקרקע לטובת בניית מלון, אך מאחר ונכשלו במשימה כעת פשוט מנסים לאמלל אותנו בשביל עוד מיזם שיכניס כסף לקופת העירייה תוך סיכון בריאות ובטיחות ילדינו".

יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג, שמלווה את הורי בית הספר, שיגר מכתב דחוף למנכ"ל העירייה שבו הדגיש כי "המהלך המתואר נעשה באופן בלתי מתקבל על הדעת וללא כל הודעה מוקדמת, בטרם גובש ההסדר עם בית הספר הניסויי''.

לנג דרש "לעצור את העבודות לאלתר עד שלא יושלם תהליך הדיאלוג עם נציגות בית הספר והגעה להסדר מוסכם לרווחת כל הצדדים הנוגעים בדבר".