בית"ר ירושלים בדרך לעידן חדש?

אחרי שמאסו בבעלים אלי טביב, אוהדי בית"ר ירושלים בדרך לבעלים חדש - משה חוגג. האם טביב ימכור את הקבוצה סוף סוף?

נרי וייס , א' באלול תשע"ח

אלי טביב וניר ברקת. בימים טובים יותר
אלי טביב וניר ברקת. בימים טובים יותר
צילום: פלאש 90

ימים סוערים עוברים על אוהדי ושחקני בית"ר ירושלים. אחרי שאמר פעמיים כי הוא לא רוצה להשקיע בקבוצה והטיל ערפל כבד על העתיד לקרות, אלי טביב בדרכו החוצה מבית"ר ירושלים.

כזכור, כנגד טביב עומדת כבר תקופה ארוכה מחאה חוצה גבולות ומגזרים, כשמעל ל-90% מאוהדי בית"ר דורשים כי ישחרר את הקבוצה מידיו לטובת רוכש אחר.

לאחר שבועות בהם טען טביב כי הקהל מרחיק רוכשים פוטנציאליים וכי ברגע שיגיע רוכש הוא ימסור לו כמה הוא מעוניין לקבל עבור הקבוצה, ורק לאחר התערבות של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, נראה שבימים האחרונים יש תקווה לעשרות אלפי אוהדי בית"ר ירושלים, שחקני המועדון והצוות המקצועי.

אחרי שביום חמישי הודיע משה חוגג, יזם הייטק וחובב כדורגל מושבע כי הגיש הצעה לרכישת בית"ר ירושלים, היום (ראשון) נפגשו עורכי הדין שלו והוא עם נציגיו של טביב והגישו הצעה בגובה 26 מיליון שקלים לרכישת בית"ר.

טביב עצמו כבר בשעות הבוקר אמר בהודעה רשמית כי הוא לא מוכן לנהל משא ומתן תחת לחץ וכי יש בידייו עוד מספר הצעות מאנשי עסקים בארה"ב ובקנדה, במה שנראה היה כמו עוד ספין חסר תוכן וניסיון להרוויח עוד קצת זמן ועוד קצת כסף, אך גם הוא יודע כי אם עד יום רביעי לא ימכור את הקבוצה יצטרך להפקיד בבקרת התקציבים ערבויות על סך 10 מיליון שקלים.

בסיום הפגישה היום אמר הרוכש המיועד חוגג כי גם לאחר משא ומתן בן שלושה ימים, לא קיבל לידייו שום מסמך חתום על גובה החובות ועל רצונו האמיתי של טביב למכור. "לאחר מרתון של פגישות שבהם התגלו חובות שלא נחשפו עד כה, הסכמתי להעלות את הצעתי לרכישת הקבוצה. הצעתי לרכישת את בית"ר ירושלים, כוללת לקיחת אחריות על חובות הקבוצה. הצעתי עומדת על 26 מיליון שקלים ואחריות על תביעות בסך 5 מיליון שקלים. זו הצעתי האחרונה. לצערי, עד כה לא קיבלתי נייר הסכם כתוב המאפשר להתקדם לקראת חתימה על עסקה".

"בכוונתי למצות את המשא ומתן ב-24 שעות הקרובות", אמר חוגג והוסיף, "אם לא נתקדם לחתימה על הסכם, אמשוך את הצעתי. לצד פעילותי העסקית, כדורגל הוא אהבת חיי. בכוונתי לפתח את המועדון ולקחת אותו לשיאים חדשים, אך לא ניתן להתקדם ברצינות בצורה זו. כולי תקווה שביממה הקרובה נצליח להגיע לעסקה ולהצעיד את בית"ר לדרך חדשה".

בתוך כך, בארגון האוהדים הירושלמי, ארגון 'לה-פמיליה' תקפו בחריפות נוספת את טביב כשקראו לכל אוהדי בית"ר להגיע בצו 8 אל ביתו של טביב הערב בכפר שמריהו ולמחות כנגדו: "קצה נפשו מהמשחקים והספינים של מר אלי טביב. לפי הפרסומים, משה חוגג הוכיח שהוא רציני בכוונותיו לרכוש את המועדון, ואילו טביב העלה שוב את הדרישה שלו. כל הנ"ל מוכיח לנו שוב שהכול משחקים, שטביב לא באמת מעוניין למכור את המועדון".

"אדון טביב ממשיך להערים קשיים, אינו מתגמש ואינו מראה רצון מלא כולל מסמך דרישות להעברת המועדון, כבר הערב תצא הפגנה ענקית שתוכיח למר טביב שהרכבת הזו נסעה. שבמועדון הזה הוא כבר לא יכול להיות", אמרו בארגון האוהדים של בית"ר.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il