"אם תרצו מחללת את המשפחות השכולות"

יו"ר ארגון יד לבנים: "אם תרצו" תנועה פוליטית מובהקת שמחללת את המשפחות השכולות ועושה בהם שימוש ציני למטרותיהם הפוליטיות המובהקות

עדו בן פורת , ב' באלול תשע"ח

אלי בן שם, מימין
אלי בן שם, מימין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אלי בן שם, יו״ר ארגון יד לבנים, הגיב בחריפות לעצומת המשפחות השכולות נגד האפשרות למנות את האלוף יאיר גולן לראש המטה הכללי בצה"ל.

"הגיע הזמן לשים סוף לשימוש הציני של הורים שכולים המבקשים להשתמש בשכול האישי שלהם כדי למנף את האג’נדה הפוליטית שלהם תוך פגיעה קשה במשפחת השכול בישראל המקדשת את הממלכתיות. זהו שיח מפלג ומסכסך.

פורום 'בוחרים בחיים' או כל פורום כזה או אחר אינו רשאי מוסרית לצבוע מועמד כזה או אחר או לפסול אותו רק בגלל שהוא הורה שכול", אמר בן שם.

"העובדה שמאחורי פורום זה עומדת תנועת אם תרצו, תנועה פוליטית מובהקת מחללת את המשפחות השכולות ועושה בהם שימוש ציני למטרותיהם הפוליטיות המובהקות.

להורים שכולים יש דעה פוליטית ומוטב שכך, עם זאת הם לא רשאים לדבר בשם המשפחות השכולות. הארגון היחידי במדינת ישראל שהוא הארגון היציג של המשפחות השכולות על פי חוק הוא ארגון יד לבנים. אנו מגנים בתוקף את הפגיעה באלוף יאיר גולן, איש עתיר זכויות ואוהב ישראל, כמו גם יתר המועמדים האחרים לרמטכ״לות ראויים הם לעמוד בראש צבא ההגנה לישראל".

בן שם הוסיף "ארגון יד לבנים דוחה את השימוש של פורומים עלומי שם שמסתתרים מאחורי אג’נדה פוליטית . רוצים להביע דעה אין כל בעיה- לא בשם המשפחות השכולות.

''ארגון יד לבנים ידע ויידע גם בעתיד להביע את עמדתו בסוגיות מורכבות בחברה ההישראלית תוך הקפדה על שיח הוגן ולא מתלהם, לא נחסוך את שבטנו, אך נעשה זאת בשם הארגון מבלי להסתתר מאחורי אג’נדות פוליטיות מימין או משמאל".

מתנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה לדברי יו"ר יד לבנים: ''תנועת אם תרצו גאה לסייע לפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות. סיוע זה בא לידי ביטוי בין השאר בהשמעת קול זעקתן של המשפחות כאשר הדבר מתבקש מאיתנו.

''תנועת 'אם תרצו' לא תופסת מעצמה באותו שיתוף פעולה כבעלת זכות לנווט את הפורום בשום צורה ובשום דבר. פעולתנו למען המשפחות בפורום הוא סיוע. מתוך אהבה גדולה, הזדהות עצומה גם עם כאב המשפחות וגם עם הערכים המשותפים לנו ולמשפחות. בעזרת ה' אנו מקווים כי לא יתווספו משפחות נוספות למעגל השכול''.

מפורום המשפחות השכולות ''בוחרים בחיים'' נמסר בתגובה לדברי יו"ר יד לבנים: ''אנו קוראים למר בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים, להמשיך להתעסק בעבודתו ולא להפריע למשפחות שפועלות על מנת שלא יצטרפו משפחות נוספות לארגון יד לבנים. אנו מזכירים למר בן שם שרק לפני חצי שנה, בעקבות פנייה של חברי הפורום לעיריית חולון לשינוי הופעה של מר יונתן גפן שהייתה אמורה להתקיים בבית יד לבנים המקומי, הצטרפת לפנייה שלנו בבקשה להעביר את האירוע לאולם אחר. אנא, אם אינך מסוגל, השאר את המאבקים הציבורים למשפחות המעוניינות, אנו לא עושות שימוש בשם ארגון יד לבנים".