לוחם הושעה בעקבות תלונת איש שמאל

איש מילואים הכה פעיל של ארגון השמאל הקיצוני "תעאיוש" בהר חברון והושעה מתפקידו. "כל מה שעשיתי זה לדחוף את המצלמה".

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ח

חיילי מילואים. ארכיון
חיילי מילואים. ארכיון
צילום: הלל מאיר/TPS

פעילי ארגון השמאל הקיצוני ''תעאיוש'' הגיעו בשבת האחרונה לאזור הר חברון כדי לסייע לחקלאים פלסטינים, ותיעדו את לוחמי צה''ל שהיו במקום.

על פי הדיווח בחדשות עשר, אחד מחיילי המילואים צולם מתעמת עם פעיל קיצוני. סרטון שבו תועד האירוע הופץ ברשתות החברתיות והוא הושעה מתפקידו.

"המג"ד החדש שלנו בגדוד ראה את הסרטון, קרא לי ואמר שלפי מה שרואים אין מה להתווכח או להסביר וכי תקפתי את הפעיל בצורה לא מכובדת", הסביר הלוחם, "לצערי, כל ההסברים שלי שכל מה שעשיתי זה לדחוף את המצלמה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתחקור האירוע עולה שהלוחם פעל בצורה שאינה הולמת, גם באופן שבו התבטא וגם באופן שבו הרים יד על האזרח. לאחר תחקיר הוחלט להשעות אותו מפעילות מבצעית".

גלעד אך, מנכ"ל ארגון 'עד כאן', אמר כי "הסיטואציה בה מג"ד מדיח לוחם לאחר 25 שנות תרומה במילואים בעקבות פרסום סרטון של ארגון 'תעאיוש' היא מבזה ומסמלת אובדן ערכים.

''פעם אחר פעם נחשף כיצד אנשי 'תעאיוש' ועוזריהם פועלים לפגיעה בחיילי צה"ל וביחסי החוץ של ישראל, תוך קשר הדוק עם הביטחון המסכל הפלסטיני ועם ממשלות זרות".

עוד הוסיף אך כי "מזה למעלה מעשור מגיעים אנשי 'תעאיוש' מידי שבוע מת"א וירושלים להר חברון במיוחד בכדי להתעמת עם לוחמי צה"ל שעוסקים בפעילות בט"ש, משפילים אותם, משלמים לפלסטינים כדי שיתעמתו גם הם עם החיילים ומפרסמים את תגובת החיילים מנותקת מהקשרה. כל זאת בכדי ליצור לצה"ל תדמית של צבא קלגסים.

''מפתיע ומאכזב שמג"ד ומח"ט בצה"ל העדיפו את גרסת האנרכיסטים הקיצוניים, ולא את גרסתו של לוחם ותיק בצה"ל שלא התקפל מול הפורעים. המסר היוצא מסיטואציה זו לחיילי וקציני צה"ל בעייתי ביותר", סיכם אך.