המירוץ לכיכר ספרא
סקר: יוסי דייטש מוביל

לו הבחירות היו נערכות היום, דייטש החרדי גורף 23% מהקולות, אחריו עופר ברקוביץ' ואז זאב אלקין. בסיבוב השני אלקין צפוי לנצח.

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ח

יוסי דייטש
יוסי דייטש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר שביצעו מנו גבע ומינה צמח עבור חדשות 2 מעלה כי אילו הבחירות לראשות העיר ירושלים היו נערכות היום, המועמד החרדי יוסי דייטש היה גורף 23% מקולות הבוחרים בבירה.

אחרי דייטש, עופר ברקוביץ' מקבל 22% מהקולות, זאב אלקין עם 21% ומשה ליאון עם 11%.

בהמשך, רחל עזריה זוכה ב-6% מהקולות, יוסי חביליו עם 4%, חיים אפשטיין מקבל 3% ואבי סלמן עם 1%.

בסביבוב השני של הבחירות, אלקין מביס כל מועמד מולו. לדוגמא - אם אלקין וברקוביץ' עולים לסיבוב שני אז אלקין מקבל 41% מהקולות וברקוביץ' עם 31%. אם אלקין ודייטש עולים לסיבוב שני אז אלקין מקבל 42% מהקולות ודייטש עם 31%. אם ברקוביץ' ודייטש עולים לסיבוב שני, ברקוביץ' מנצח עם 39% מהקולות ויוסי דייטש עם 36%.

ממטה השר אלקין נמסר: "הנתונים בסקר מדברים בעד עצמם, אנו מברכים על כך שהציונות הדתית תומכת בשר אלקין בפער אדיר על כל המתחרים ומצטרפת יחד עם כלל הציבורים בירושלים בתמיכה בו לראשות העיר. אין צורך להגיע לסיבוב שני כדי לנצח, אנו מאמינים שבמאמץ משותף נוכל לעשות זאת כבר בסיבוב הראשון".

עופר ברקוביץ' מסר בתגובה, ״הסקר שפורסם הערב בחברת החדשות מלמד באופן חד משמעי שאני המועמד היחיד שיכול לנצח במירוץ לראשות העיר, עבור הציבור הציוני בירושלים. אני קורא למועמדים האחרים, חביליו ועזריה, שתוצאת הסקר מלמדת כי מועמדותם היא מועמדות סרק, להפסיק ולסכן את ירושלים.

''כצפוי, מיד עם היוודע התוצאות קרא השר אלקין לש"ס ויהדות התורה להתייצב מאחוריו. הדברים מדברים בעד עצמם, אלקין מחפש דיל עם המפלגות החרדיות, על חשבון כולנו. אלקין ויתר על הציבור הציוני. לכן, אין לציבור הציוני בעיר שום פריבליגיה לסיכון מיותר. ירושלים על הפרק, וקודם כל ירושלים", הוסיף ברקוביץ'.