קרב ציוצים בין נתניהו למנהיג הלייבור

ג'רמי קורבין הניח זר על קברי מחבלים בתוניסיה. ראש הממשלה גינה אותו וקורבין האשים את ישראל בהרג מכוון של 160 פלסטינים בעזה.

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ח

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שני) את מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה, איש השמאל ג'רמי קורבין, שהשתתף באזכרה למחבלים שביצעו את הפיגוע באולימפיאדת מינכן ב-1972, שבו נרצחו 11 ספורטאים.

"הנחת הזרים של קורבין על קברי מתכנני הטבח במינכן, וההשוואה שערך בין ישראל לנאצים דורשות גינוי בפה אחד - מימין, שמאל וכל מה שביניהם", אמר נתניהו.

מנהיג הלייבור לא נותר חייב והשיב לנתניהו כי "טענותיו על הדברים שאמרתי ועשיתי הן שקר. מה שדורש גינוי בפה אחד הוא ההרג של יותר מ-160 מפגינים פלסטינים ברצועת עזה מאז חודש מרץ, בהם גם עשרות ילדים".

קורבין הודה שנכח באזכרה למחבלים אך הכחיש כי הניח זר לזכרם. "נכחתי בזמן הנחת הזר. אני לא חושב שהייתי ממש מעורב זה" הסביר לרשת סקיי ניוז.

מנהיג השמאל בבריטניה תקף גם את חוק הלאום שאושר בישראל, "חוק הלאום של ממשלת נתניהו מפלה נגד המיעוט הפלסטיני בישראל. אני עומד לצד עשרות אלפי ערבים ויהודים ישראלים שהפגיעו בעד שוויון זכויות בסוף השבוע האחרון בתל אביב", כתב קורבין.