האירוויזיון יתקיים בישראל?

היום אמור תאגיד השידור להעביר לאיגוד השידור האירופי את התשלום הראשוני כמקדמה על קיומו של הארוויזיון בישראל. התאגיד מסרב לשלם.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ח

הביאה אירוויזיון לישראל? לא בטוח. נטע ברזילי
הביאה אירוויזיון לישראל? לא בטוח. נטע ברזילי
צילום: רויטרס

תאגיד השידור מסרב להעביר את התשלום הראשוני לאיגוד השידור האירופי, תשלום שיבטיח את קיומו של האירוע בישראל.

היום (שלישי) הוא המועד האחרון שבו אמורה ישראל להעביר את התשלום, בסך 12 מיליון אירו, לאירופים, ואולם תאגיד השידור תובע שממשלת ישראל היא זו שתממן את האירוע ותעביר את התשלום הראשוני הנדרש.

במידה ולא יועבר הסכום עשוי האיגוד האירופי להחליט כי האירוויזיון הבא יתקיים במדינה אחרת. בסביבתו של ראש הממשלה אומרים כי במידה ואכן יגרור הסירוב של התאגיד את העתקת האירוויזיון מישראל למדינה אחרת הרי שנתניהו יקדם את סגירתו הסופית של התאגיד, והפעם תתבצע הסגירה ללא התנגדותו של שר האוצר, משה כחלון.

"לתאגיד יש תקציב גדול מאוד. כדאי שראשיו יממנו את התחרות, אחרת כל קיום התאגיד יהיה נתון בסכנה", מצוטט בעיתון 'ידיעות אחרונות' גורם במשרד האוצר, ומסביבת ראש הממשלה מצוטט גורם כקובע כי "המצב הקיים שבו התאגיד מבזבז 750 מליון שקל בלי שקיפות לא יימשך. מי שחושב שהמדינה מתכוונת להוציא בעשור הקרוב מיליארדי שקלים הוא פשוט שתוי. יש תסכול רב בממשלה ממה שקורה בתאגיד”.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, מצא לנכון לנצל גם את האירוע הנוכחי לתקוף את הממשלה והעומד בראשה ויחד עם ההצעה של העירייה לממן את האולם בתל אביב בו יתקיים האירוע, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: “שוב חסר המבוגר האחראי. כמו שהבריחו את מסי מישראל עכשיו מבריחים את האירוויזיון. אולי זה יעזור למי ששוב מטפס על עצים במקום למצוא פתרונות”.