בני גנץ מנסה להרכיב מפלגה?

גנץ פנה אל ראש השב"כ לשעבר יורם כהן והציע לו לרוץ יחד לכנסת במפלגה חדשה.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ח

בני גנץ
בני גנץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרמטכ''ל לשעבר בני גנץ פנה בימים האחרונים אל ראש השב"כ לשעבר יורם כהן והציע לו לרוץ יחד איתו במפלגה החדשה שיקים גנץ. כך דווח בחדשות עשר

גנץ, ככל הידוע, כבר החליט להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת אולם טרם הכריע האם יקים מפלגה חדשה או יצטרף לאחת המפלגות הקיימות.

ח"כ שלי יחימוביץ' קראה לאחרונה לגנץ להצטרף למחנה הציוני. "הדבר הנכון שאתה צריך לעשות - להגיע אלינו למפלגה. הברית בין גבאי ללבני מראה שאנחנו מחנה גדול ואני בטוחה שלבני תפנה לו את המקום השני ברשימה", אמרה יחימוביץ' בגלי צה''ל.

העיתונאי בן כספית דיווח בחודש יוני בעיתון ''מעריב'' כי אבי גבאי מפעיל לחצים כבדים על הרמטכ"ל לשעבר גנץ כדי שיסכים להצטרף למפלגת העבודה.

על פי הדיווח שעדיין לא אומת, בין השניים הושג סיכום עקרוני ולפיו גנץ יצטרף למחנה הציוני כמועמד המפלגה לראשות הממשלה, בעוד גבאי ימשיך להיות יו"ר המפלגה ומספר אחת ברשימה. השניים סיכמו כי אם המפלגה תזכה בבחירות וגנץ ירכיב ממשלה, גבאי יהיה השר הבכיר בה. אם לא, גנץ יפנה את הזירה וגבאי ימשיך להוביל את מפלגת העבודה עד לפריימריז.

"גנץ כבר קיבל את ההחלטה ללכת לפוליטיקה, ולמרות רומן ארוך וחשאי שניהל עם שליחי משפחת נתניהו מבלפור, החליט לא להצטרף לליכוד", כותב בן כספית.

''אם אכן יגובש ההסכם הזה בינו לבין גבאי, הוא יזכה להיות מועמד לראשות הממשלה ארבע שנים לאחר שסיים את תפקידו כרמטכ"ל. יש אפשרות שהשניים סיכמו עקרונית, אך השאירו את ההחלטה הסופית לשלב מתקדם יותר", ציין כספית בטורו בעיתון ''מעריב''.