שידור חי:
239 עולים חדשים חוזרים הביתה

239 עולים חדשים מצפון אמריקה, בהם 57 חיילים בודדים, נחתו בנתב"ג בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש". צפו בנחיתה ובטקס קבלת הפנים.

יוני קמפינסקי, נתב"ג , ד' באלול תשע"ח

כ-60 צעירים וצעירות מצפון אמריקה שצפויים להתגייס לצה"ל בחודשים הקרובים נחתו הבוקר (רביעי) בנתב"ג.

צעירים אלו הם חלק מ-239 עולים שנחתו היום בשעה 7:00 בבוקר במסגרת טיסת עולים מיוחדת של ארגון "נפש בנפש", בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית לישראל, קרן קיימת לישראל, JNF-USA וגרעין צבר של תנועת הצופים, והם מתווספים ל -2,000 עולים נוספים שהגיעו מארה"ב וקנדה במהלך הקיץ.

עם נחיתתם בארץ קיבלו את פניהם מאות אורחים בטקס חגיגי בו השתתפו אנשי ציבור ביניהם שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר, סגן השר, חה"כ ד"ר מייקל אורן, מנהל היחידה לעלייה קליטה ותפקידים מיוחדים בסוכנות היהודית, יהודה שרף ומנכ"ל אל על צפון אמריקה, יורם אלגרבלי.

שרת העלייה והקליטה, חה"כ סופה לנדבר אמרה "בשם משרד העלייה והקליטה ובשמי אני מברכת את העולים החדשים על ההחלטה לעלות, להשתקע בארץ ולהפוך לחלק מהמשפחה שלנו כאן, בביתנו של העם היהודי. עלייה נהדרת מצפון אמריקה מחזקת הן את החוסן הכלכלי שלנו והן את החוסן הלאומי של מדינת ישראל. בשנים האחרונות משקיע המשרד רבות בתחום עידוד העלייה ובפרויקטים מיוחדים בקליטת העלייה. אנחנו נדאג כי תהליך הקליטה והשתלבותכם בחברה הישראלית יהיה קל ומהיר ככל האפשר, כאשר כל עולה יקבל יחס אישי וחם. ברוכים הבאים הביתה!"

התכנית לחיילים בודדים עולים של ארגון "נפש בנפש" בשיתוף עם ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) דואגת החל משנת 2012 לרווחתם ועתידם של כלל 3,200 החיילים הבודדים העולים המשרתים בצה"ל, לאורך כל שירותם הצבאי וגם עם השתלבותם בחיי האזרחות לאחר שחרורם מצה"ל.

"מראשית ימיה, הדאגה לביטחונה של מדינת ישראל היתה נחלתם של צעירים וצעירות אמיצי לב אשר הגיעו לכאן, למדינת ישראל, כדי להצטרף לבני הארץ הזאת ולשמור על מה שבעבר היה ולו חלום רחוק עבור הוריהם וסביהם," הסביר הרב יהושע פס, מנכ"ל ומייסד ארגון נפש בנפש. "עכשיו, 70 שנה לאחר מכן, הצעירים והצעירות שנחתו הבוקר ניזונים מאותן עקרונות וממשיכים את אותה רוח התנדבותית בה ניחנו חלוצי מדינתנו - הרצון לבנותה ולהגן עליה."

על סיפון המטוס שנחת הבוקר היו 90 ילדים, מתוכם 3 זוגות תאומים, 30 משפחות, 17 רווקים ורווקות, 59 צעירים וצעירות שיתגייסו בקרוב לצה"ל או יתנדבו לשירות הלאומי, 27 אנשי מקצועות הרפואות ביניהם 11 רופאים, 2 אחיות, 5 פסיכולוגים, 9 אנשי מקצוע פרא-רפואיים.

"אני מאחל לעולים החדשים שיחיו חיים מאושרים בישראל ושיתאקלמו במהרה בחברה הישראלית. הסוכנות היהודית תמיד תראה בהם את אחד מעיקרי עשייתה ואני מברך על הפעילות המשותפות של הסוכנות היהודית יחד עם ארגון נפש בנפש למען עלייתם של יהודים ארצה", ציין יו"ר הסוכנות היהודית, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

העולים הגיעו מעשרות מדינות ברחבי צפון אמריקה, ביניהן: אוהיו, אונטריו, אילינוי, ג'ורג'יה, וושינגטון, וירג'יניה, טנסי, טקסס, לואיזיאנה, מחוז קולומביה, מיזורי, מישיגן, מסצ'וסטס, מרילנד, נבאדה, ניו ג'רזי, ניו יורק, פלורידה, פנסילבניה ועוד.

כ-37% מהעולים (88) בטיסה בחרו להקים את ביתם דווקא בפריפריה, החל מקיבוץ יטבתה שבדרום ועד קיבוץ חניתה שבצפון, וגם בירושלים, כחלק ממיזם "זינוק בעלייה". מטרת המיזם המשותף לארגון ״נפש בנפש״ וקרן קימת לישראל (קק"ל) היא למנף את המומנטום הקיים של העלייה מצפון אמריקה, להגדיל את מספר העולים לצפון ולדרום הארץ וגם לבירה, ומתוך כך לחזק ולקדם את הפריפריה של מדינת ישראל.

"כנציג ממשלת ישראל, אני מתכבד להשתתף באירוע מיוחד זה. עלייה לארץ היא מימושה של החזון הציוני שעליה נבנו יסודות המדינה", אמר סגן שר במשרד ראש הממשלה, ח"כ ד"ר מייקל אורן. "כמי שעלה מצפון אמריקה, אני יודע כמה מיוחדת עלייה לארץ שלא נובעת מרדיפה או מייסורים כלכליים, אלא מאהבת הארץ וממסירות נפש. וכחייל בודד וכלוחם לשעבר, אני מביע את מלוא הערכתי לאלו מכם שמתגייסים לצה"ל ומאחל לכם שירות משמעותי ובטוח. בשם ממשלת ישראל ובשמה של המדינה כולה, אני אומר לכם ברוכים הבאים למדינת ישראל, ומזל טוב על ההחלטה הכי טובה שעשיתם בחייכם".

תמהיל העולים שנחתו הבוקר כולל אנשי מקצוע, אנשי אקדמיה, אנשי חינוך, אנשי רפואה מומחים, אנשי שיווק, מהנדסים ועוד. קבוצה מגוונת זו כוללת עולים צעירים הבאים ארצה בכדי להתגייס לצה"ל, בעקבות מימוש מקצועי או החיפוש אחר אהבת חייהם העתידית לצד עולים מבוגרים המחפשים לבלות את גיל הזהב בנוף הארץ ישראלי ועשרות משפחות המגיעות ארצה משום שהן מעוניינות שילדיהן יחיו בישראל ולא רק יבקרו בה בחודשי הקיץ.טוען....