לראשונה: טורניר גביע ירושלים לנוער

עיריית ירושלים לא עוצרת וממשיכה לקיים אירועי ספורט לכל המשפחה. 6 קבוצות נוער ייטלו חלק בטורניר גביע ירושלים לנוער

נרי וייס , ד' באלול תשע"ח

קבות הנוער של בית"ר
קבות הנוער של בית"ר
צילום: באדיבות קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים

ירושלים - עיר ספורט ללא הפסקה. אחרי מרתון ירושלים היוקרתי, מירוצי האופניים המסורתיים, אולימפיאדת הילדים וטורנירי ליגת בתי הכנסת בכדורסל וסטריטבול, גם ענף הכדורגל מגיע לירושלים.

בשבוע בו חגגו עשרות אלפי אוהדים ירושלמים את מכירתה של בית"ר ירושלים ליזם ההייטק משה חוגג, מוציאה לדרך עיריית ירושלים לראשונה את טורניר גביע ירושלים בכדורגל.

הטורניר בו ייקחו חלק 6 קבוצות נוער הטובות ביותר בליגת הנוער, הינו פרי שיתוף פעולה של עיריית ירושלים, אגף הנוער בהתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים. הטורניר ייערך מחר, יום חמישי ה' אלול תשע"ח ה-16.8.18 במרכז הספורט ע"ש קראפט ספורטק ירושלים, הממוקם בעמק הארזים ומי שייקחו בו חלק אלו אלופת המדינה לנוער - מכבי ת"א, קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים, שלקחה חלק בארגון הטורניר וניצלה ברגע האחרון מירידת ליגה העונה, מכבי חיפה עמוסת הכישרונות, קבוצת הנוער של אלופת ליגת העל בשלוש השנים האחרונות הפועל באר שבע, מכבי נתניה ואף נציגת המגזר הערבי בני סכנין.

כמו כן, בטורניר ייטלו חלק שחקני העתיד של הכדורגל הישראלי ובכללם שחקני נבחרות הנוער של ישראל.

גביע ירושלים יתפרס על פני יום אחד ויהווה טורניר ההכנה האחרון לקראת פתיחת עונת המשחקים 2018/19 לנוער שתיפתח ב-25.8.18. יצוין, כי 4 מתוך 6 הקבוצות שישתתפו בגביע ירושלים, יפגשו בניהן כבר במחזור הפתיחה של ליגת העל לנוער, בית"ר ירושלים תארח את מכבי נתניה ובני סכנין את האלופה מכבי תל -אביב.

הטורניר יחל בשעה 9:30 בבוקר עם משחקים בשיטת ליגה שבה יפגשו הקבוצות את כל אחת מהמתמודדות, כאשר המשחקים יחלוקו לשתי מחציות בנות 20 דקות כל אחת. לאחר סיום שלב המוקדם והפסקת צהריים יחלו בשעה 16:00 משחקי הדירוג למקומות 3-4 ותיקבענה שתי הקבוצות שישחקו במשחק הגמר. גמר גביע ירושלים יחל בשעה 17:00.

כיאה לאירועי הספורט הרבים בירושלים, גם הכניסה למשחקים הללו הינה חופשית.

מרכז הספורט ע"ש קראפט ירושלים בו ייערך גביע ירושלים לנוער ,הינו חלק מתנופת פיתוח מתקני הספורט שחווה העיר ירושלים בשנים האחרונות. הספורטק, הכולל 3 מגרשי כדורגל ופוטבול תקניים שנבנו בסטנדרטים הגבוהים ביותר, אירח מאז הקמתו, מגוון רחב של אירועי ספורט ,כאשר הבולט שבהם היו משחקי המכביה ה-20 שיתקיימו בשנה הקודמת.

איציק קורנפיין ,מנהל אגף הספורט העירוני בעיריית ירושלים ושחקן עבר בבית"ר, אמר: "אנו מברכים על יציאתו לדרך של טורניר גביע ירושלים לנוער ה-1. אנו רואים בחשיבות רבה את ההשקעה ואת פיתוח הספורט בגילאים צעירים וכחלק מרכזי ואסטרטגי בקו המנחה אותנו לאורך כל הדרך. העיר ירושלים, שהפכה בשנים האחרונות לבירת הספורט של ישראל, שמחה להוביל את תחום הספורט ולארח אירועי ספורט רבים הן בזירה הבינלאומית והן בזירה הלאומית. מרכז הספורט ע"ש קראפט, בו יתקיים גביע ירושלים לנוער הוא ממתקני הספורט החדישים והמתקדמים בארץ ומהווה נדבך מרכזי נוסף בהשקעה הרבה של עיריית ירושלים בפיתוח מתקני ספורט ברחבי העיר. צפוי לנו טורניר חוויתי, מותח ומעניין שיהיה גם ההכנה האחרונה לקבוצות לקראת פתיחת הליגה. המטרה שלנו היא להפוך את גביע ירושלים לנוער למסורת ארוכת שנים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il