מסתננים כובשים את אילת, אעצור את זה

משה בן זיקרי שמתמודד למועצת העיר אילת, מבטיח להילחם בהתבוללות ולקדם את החינוך. "נכניס עוד מסורת ויהדות לבתי הספר".

חזקי ברוך , ד' באלול תשע"ח

משה בן זיקרי
משה בן זיקרי
צילום: חזקי ברוך

משה בן זיקרי (40) שמתמודד למועצת העיר אילת מטעם סיעת 'עוצמה יהודית', מתייחס לבעיית המסתננים בעיר הדרומים ומספר על "הגלות" שעבר מירושלים לאילת.

"החלטתי להתמודד כמטרה להעיף את המסתננים הבלתי חוקיים ולדאוג לבעיית ההתבוללות", אומר בן זיקרי לערוץ 7. "אותה בעיה שיש בדרום תל אביב יש גם באילת רק שמשתיקים את הסיפור כדי לא לפגוע בתיירות.

''אני מתכוון להתמודד עם המסתננים בצורה חוקים דרך העירייה. יש עצימת עיניים גם של המשטרה וגם של העירייה. באילת יש כבר שתי שכונות שנכבשו על ידי המסתננים והמצב קשה", הוא מגלה.

בנוגע לבעיית ההתבוללות באילת מספר בן זיקרי, "יש לצערי הרבה בנות יהודיות שהתבוללו עם ערבים בעיקר מצפון הארץ ועברו לאילת כדי לברוח מהמשפחות והחברים שלהן. אני פועל פה יום יום והוצאתי מכאן כמה מאות בנות לדירות של ארגון להב"ה. אנחנו לא באים בצורה של אלימות אלא כעזרה".

בן זיקרי מזהיר גם מקשרים שנוצרים בין יהודיות לערבים במהלך חופשת הקיץ, "באות לכאן בנות יהודיות לחופש וגם ערבים מגיעים לכאן לחופש ויש התערבבות. הערבים מתחילים עם הבנות היהודיות בטיילת, במלונות ובים. היום השמות והמבטא של הערבים הוא כמו של היהודים, לצערי הרבה בנות יהודיות נופלות ברשת שלהם".

בן זיקרי "הוגלה" לפני כ-8 שנים מירושלים. הוא מסביר: ''עברתי בעקבות השב"כ שהציק לי בירושלים לאחר שפעלתי נגד התבוללות. אני פועל כאן רבות ואני מודה לה' ששלח את השב"כ כדי שאגיע לעיר אילת. יש הרמוניה בעיר ואין שנאה בין התושבים והרבה עזרה לזולת".

הוא מבטיח למנוע את קיומו של מצעד הלהט"ב בעיר הדרומית. "כשהגעתי לכאן מצעד הגאווה היה. שנה לאחר מכן הפעלתי לחץ על ראש העיר והמצעד הפסיק. כשאני יהיה במועצה לא אתן לזה לקרות. אני מקווה שגם בערים נוספות כמו ירושלים לא יתקיים יותר המצעד".

כיום בן זיקרי מנהל בית תמחוי בעיר ומשמש כמנהל הלוגיסטי של הגרעין התורני 'אל עמי' באילת. בן זיקרי מבטיח לפעול במועצת העיר לא רק בתחום ההתבוללות והמסתננים אלא גם עבור החינוך, "יש צורך בהכנסת מסורת ויהדות למערכת החינוך בעיר. אני מאמין גם בחינוך דרך מחשבים וטאבלטים.

''יש לי שני ילדים בספקטרום וכשהתחילו לעבוד על טאבלטים הלמידה שלה השתנתה מקצה לקצה. כמו כן הייתי מכניס למערכת החינוך שיעורים בקרב מגע והגנה עצמית. לימוד אמנויות לחימה מורידות את רמת האלימות בבתי הספר".