השר אורי אריאל:
בבית היהודי שוקלים לבטל את הפריימריז

שר החקלאות טוען כי בבית היהודי שוקלים לוותר על שיטת הבחירה הדמוקרטית ולא חושש מהתמודדות של ח"כ סמוטריץ' על ראשות האיחוד הלאומי.

ניצן קידר , ד' באלול תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) המכהן כיו"ר האיחוד הלאומי, סיפר הערב (חמישי) כי בבית היהודי שוקלים לבטל את הפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת הבאה.

''אין אצלנו פריימריז, ברוך ה' ואני שומע שבבית היהודי שוקלים לבטל את הפריימריז. אבל זה רק אולי אני לא מדבר בשמם", אמר אריאל בראיון לרדיו קול ברמה.

השר אריאל נשאל מדוע ביקש בימים האחרונים להקדים את המועד לבחירת יו"ר האיחוד הלאומי, והשיב: ''לא הקדמנו כלום, כרגע אין תאריך. אנחנו אחרונים מבין המפלגות שבוחרות את יושב הראש שלהן: ש"ס, אגודת ישראל, כולנו ויאיר לפיד היה להן בחירות פה אחד, הפה של המנהיג. במחנה הציוני בחרו את גבאי, בליכוד בחרו את נתניהו ובבית היהודי בחרו בנפתלי בנט''.

''הבחירות מתקרבות, ואנחנו אחרונים שהולכים לבחור יושב ראש. נקבע את המועד מתוך התייעצות", הבהיר שר החקלאות.

לשאלה האם הוא חושש מהתמודדות של ח"כ בצלאל סמוטריץ' על ראשות האיחוד הלאומי השיב אריאל ''אני אגיד את זה בצורה הכי ברורה - אני חושש רק מהקדוש ברוך הוא, כל אחד שרוצה להתמודד יכול להתמודד, לא צריך רשות ממני. כל אחד יכול להתמודד על כל מקום, כולם ברוכים יהיו''.