במרצ מגבים את נתניהו וליברמן

יו"ר מרצ יוצאת הבוקר להגנת המהלך שמובילים ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן להסדרה מדינית, בעזה, ותוקפת את בנט המתנגד לה.

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ח

מגבה את נתניהו. תמר זנדברג
מגבה את נתניהו. תמר זנדברג
צילום: אליאור כהן/TPS

יו"ר מרצ תמר זנדברג מביעה הבוקר (חמישי) תמיכה פומבית במהלך אותו מובילים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן שמטרתו הסדרה מדינית של המצב ברצועת עזה.

"הסדרה בעזה חשובה כי היא מונעת מלחמה שאפשר וצריך למנוע", צייצה זנדברג בחשבון הטוויטר האישי שלה. "זה מה שאמרנו כל הזמן. זה מה שמערכת הביטחון ממליצה, וזה מה שבעוטף עזה יודעים".

לדבריה, "טוב מאוד שהקבינט הולך לזה (בתקווה) בהתעלמות מההתלהמות של בנט ומהדפיקות על החזה של כמה משמאל שפתאום נזכרו שגם הם רוצים לכסח".

עם זאת הוסיפה זנדברג, "מיד אחרי ההסדרה צריך לנצל את הזמן למהלך מדיני רחב יותר מול כלל ההנהגה הפלסטינית ובגיבוי העולם כדי להגיע להסדר יציב ובר קיימא שיבטיח את ישראל בגבולות סופיים ומוכרים שלא שולטת צבאית על עם אחר".

הבוקר דווח כי ראש המודיעין הכללי של מצרים, עבאס כמאל, ביקר אתמול בתל אביב על מנת לקדם את מאמצי ההסדרה מול חמאס ברצועת עזה.

גורמים פלסטיניים אמרו לעיתון כי כאמל נסע לישראל כדי לדון בפרטי ההסדרה שכוללים את הסכמתה של ישראל להפסקת אש, יישום פרויקטים הומניטריים ברצועה ובהמשך קיום משא ומתן עקיף עם חמאס על חילופי אסירים.

עוד דווח כי היום צפוי כאמל לבקר ברמאללה ולפגוש את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שעמו הוא ידון גם בפיוס הפלסטיני.