ליברמן נאלץ לעכב הליך מינוי הרמטכ"ל

עתירה שהוגשה נגד מינוי שניים מחברי הוועדה למינוי בכירים תוקעות את המשך ההליך למינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל, כך הבהיר הבוקר ליברמן.

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
Photo by Basel Awidat/Flash9

שר הביטחון אביגדור ליברמן היה אמור להודיע בימים אלו על זהות שני המועמדים הסופיים לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל ולהעביר את שמותיהם לוועדה למינוי בכירים.

אולם, הבוקר (חמישי) הסביר ליברמן בראיון לרדיו 103FM כי לא ניתן להמשיך בהליך ולמסור את שמות שני המועמדים לוועדה ולכן ההליך נתקע למעשה.

"הייתי אמור להעביר היום את רשימת השמות לוועדה למינוי בכירים אך היא מושבתת עד ה-6 לספטמבר. יש שורה של מינויים שתלויים בוועדה כולל מינוי המפכ"ל הבא במידה ויוחלף", ציין ליברמן.

ליברמן הבהיר כי בחירתו לא תושפע מהקמפיין נגד האלוף יאיר גולן, "כל הקמפיינים נגד אנשים מסוימים בדרך כלל משיגים תוצאה הפוכה. אני יכול לומר על סמך שיחות שאי אפשר ליפול בין האנשים המועמדים כעת לתפקיד הרמטכ"ל הבא של ישראל. עומדת לפנינו בחירה בין ארבעה אנשים שונים עם יתרונות וחסרונות, טוב שמדינת ישראל מסוגלת להציג מעומדים שכאלה, אלו צרות של עשירים".

נציין כי הסיבה לעיכוב מינוי הרמטכ"ל היא עתירות שהוגשו נגד מינוי שניים מחברי הוועדה למינוי בכירים, ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר יעקב נגל, ורואת החשבון איריס שטרק.

בעקבות העתירות שהוגשו הודיע יו"ר הוועדה למינוי בכירים, השופט גולדברג, לשר הביטחון, כי אין טעם בהעברת השמות לוועדה משום שעבודתה מנוטרלת עד לדיון בבג"ץ.

נציין כי בנוסף להליך מינוי הרמטכ"ל שנתקע כעת, מצויים ראש הממשלה ושר האוצר בעיצומו של הליך לבחירת נגיד חדש לבנק ישראל, אך גם מינוי זה עלול להיתקע מאותה סיבה.

בנוסף אמורה לפקוע בקרוב גם כהונתו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, וטרם הוחלט האם להאריך את כהונתו. במידה שיוחלט שלא להאריך את הכהונה תמצא הממשלה את עצמה בפני אותה בעיה שנוצרה בנוגע למינוי הרמטכ"ל.