במקום חתונה, כימותרפיה

רוני כהן, בת 27 היתה אמורה להתחתן בקרוב, אבל במקום להתרגש מהעתיד, היא זקוקה להשתלת מח עצם דחופה.

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח | עודכן: 22:27

רוני ובר
רוני ובר
צילום: מתוך המאגר

רוני כהן (27) הייתה אמורה להתחתן בעוד כמה שבועות עם בן זוגה בר ערמון, אבל אובחנה לפני כחודש וחצי כחולת לוקמיה, סרטן הדם, וכעת היא זקוקה בדחיפות לתרומת מח עצם שעשויה להציל את חייה.

ביום ראשון הקרוב יתקיים קמפיין ארצי, בו יפוזרו 30 עמדות בדיקה ברחבי הארץ, בשיתוף עמותת "עזר מציון", כחלק מניסיון למצוא תורם מתאים.

למען הפרויקט התגייסו הזמר קובי אפללו והיוצר איתמר מאירי, שהפיקו קאבר מיוחד לקלאסיקה "רוני" של להקת גזוז.

בר ערמון סיפר על רגע קבלת הבשורה, "היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה (סרטן הדם) ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה. הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם".

עוד הוא מספר כי לפני כשבוע קיבה המשפחה את הבשורה המרה כי לא נמצא לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי, "אם לא די בכך, התבשרנו שבמידה ולא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. וכמו שאתם מבינים אין לי שום כוונה שזה יקרה".

בעלי פוטנציאל ההתאמה הגבוה ביותר הם אנשים ממוצא חצי תימני וחצי מרוקאי (או שילוב של תימני ויוצא צפון אפריקה). בדיקת ההתאמה היא בדיקת רוק פשוטה במיוחדת שאורכת כ-3 דקות.

איך אפשר לעזור להציל את רוני:

1. לתת דגימת רוק פשוטה - להגיע ביום ראשון הקרוב לאחת מהעמדות ברחבי הארץ.

2. לגשת לבית "אורנית עזר מציון" ברחוב קפלן 40, פתח תקווה, בין 09:00-16:00 בימים א' עד ה'. כאן אפשר לבדוק אם הפרטים שלך כבר במאגר.