תערוכה חדשה: "בין מסורת לחדשנות"

תערוכה חדשה של האמן הבינלאומי משה בן דוד, נצר למשפחת צורפים מהעיר אלעילייה אשר בוואדי ביחאן שבדרום תימן

קובי פינקלר , ה' באלול תשע"ח

בין מסורת לחדשנות
בין מסורת לחדשנות
צילום: יחצ

מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל שהוקם ע"י עיריית רחובות מציע תצוגות קבע ופעילויות ייחודיות להפצה ושימור המורשת של יהדות תימן באמצעות אוספים ומוצגים נדירים, אותנטיים וייחודיים.

הערב (יום חמישי בשעה 19:30) יקיים המרכז אירוע פתיחה לתערוכה חדשה של האמן הבינלאומי משה בן דוד "בין מסורת לחדשנות".

בן דוד, נצר למשפחת צורפים מהעיר אלעילייה אשר בוואדי ביחאן שבדרום תימן, התייתם בגיל 4 מהוריו ואומץ על ידי דודו שהנחיל לו את המלאכה. בשנת 1949, כשהיה בן 21 עלה ארצה עם אשתו ובנו הבכור. דרכו המקצועית בארץ ישראל החלה בשנת 1954, עם הצטרפותו לחברת משכית המיתולוגית שנוסדה על ידי רות דיין.

כעבור עשור, הפך בן דוד למנהל מחלקת הצורפות בחברה והיה אמון על מספר פרויקטים חשובים ובינלאומיים כגון: התכשיטים בסרט "יוסף וכתונת הפסים", הפקה אמריקאית שצולמה בארץ, יוצרו במשכית על ידי משה בן דוד וצוות המחלקה לצורפות.

בשנות ה-30 למדינת ישראל נבחר בן דוד לייצג את המדינה בתערוכה בארה"ב. מתנות רבות שהוענקו לגדולי עולם היו מעשי ידיו של בן דוד. עבודותיו הרבות מוצגות בתערוכות ומוזיאונים ברחבי העולם. באמצע שנות השבעים עזב בן דוד את משכית והמשיך לייצר תכשיטים עם בנו רמי בבית המלאכה הפרטי שהקימו בנס ציונה.

משה בן דוד נחשב לאחד מגדולי הצורפים בישראל בשל השילוב של פיליגרן, יסוד עיצובי בו שולט במומחיות ביצירותיו. יצירותיו הבלעדיות מאפשרות תחושה אקזוטית של אומנות מזרחית עתיקה, המשולבת בחומר ובתפיסה מודרנית מקורית. במסגרת התערוכה יוצגו כ-20 מעבודותיו המשלבות בין מסורת יהודית לבין טכניקות וחדשנות.

התערוכה מוצגת במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל.