"אפליה בענישה בין יהודים לערבים"

בית המשפט העליון החמיר את עונשו של המורשע בהצתת כנסיית הלחם והדגים. עו"ד בן גביר: ערבים שהציתו בתי כנסת קיבלו עונש קל בהרבה

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח

עו"ד בן גביר
עו"ד בן גביר
צילום: יוני קמפינסקי

בית המשפט העליון קיבל היום (חמישי) פה אחד את ערעור הפרקליטות, והחמיר בעונשו של ינון ראובני, שהורשע בהצתת כנסיית הלחם והדגים.

בית המשפט המחוזי גזר על ראובני 4 שנות מאסר אך השופטים יצחק עמית, דוד מינץ ויוסף אלרון קבעו כי בשל העובדה שמדובר במקום קדוש ונעשה פשע על רקע דתי אידאולוגי הוחמר העונש לחמש וחצי שנות מאסר.

השופט עמית סבר שיש גם להרשיע את הנאשם השני שזוכה בבית המשפט המחוזי בעבירה של קשירת קשר למטרה פסולה, אלא ששני השופטים האחרים מינץ ואלרון לא הצטרפו לקביעתו.

עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה לפסק הדין, "יש להצטער שהשופטים עמית, מינץ ואלרון גזרו על הנאשם עונשים שהם לא גזרו על ערבים שהציתו בתי כנסת, ישיבות או אפילו זרקו בקבוקי תבערה על שוטרים".

"לא מזמן השופטים אלרון ומינץ נתנו עונש של שנה וחצי למחבל שזרק בקת"ב על שוטרים וחיילים. מאוד מצער שיש אפליה בענישה בין יהודים לערבים ועוד יותר מצער שבית המשפט לא נהג בראובני כפי שנוהגים בכל נאשם".

"הגשתי לבית המשפט עשרות פסיקות של ערבים שהציתו, שרפו, ניסו לרצוח יהודים וכדומה, אך השופטים בחרו להחמיר עם יהודי למען יראו וייראו - תוך שפסק הדין מפלה את ראובני לרעה לעומת מחבלים שונאי ישראל", סיכם בן גביר.