בנט נגד ליברמן:
''הסכם עם חמאס - שגיאה חסרת אחריות"

שר החינוך תקף את שר הביטחון בעקבות ההסכם בין ישראל לחמאס. "לאחר 140 ימים של רקטות ובלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם".

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, תוקף בחריפות את ההסכם בין ישראל לחמאס שאותו הוביל שר הביטחון אביגדור ליברמן.

"הסכם ישראל-חמאס שאליו דחף ליברמן הוא שגיאה חמורה וחסרת אחריות", אמר בנט לחדשות 2. "ההסכם יאפשר לחמאס להאיץ את ייצור הרקטות. אם לא נעצור היום את המפעל הלאומי של חמאס לייצור רקטות, תושבי ישראל יסבלו ממבול של רקטות על מרכזי אוכלוסייה בעתיד הלא-רחוק".

לדברי בנט, "לאחר 140 ימים של רקטות, ירי צלפים ושיגור בלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם. צריך לומר את האמת לציבור הישראלי: הסכם ישראל-חמאס הוא שגיאה ותפיסת ההכלה נכשלה".

יו"ר מפלגת הבית היהודי דחה את התפיסה שבה מחזיק ליברמן, ולפיה ישראל יכולה לשכנע את ערביי עזה להחליף את שלטון חמאס. "אכן המסר נקלט: הטרור משתלם, חמאס יורה עלינו רקטות- וישראל מתקפלת".

"תפקידנו לא לשכנע, אלא לנטרל את ההתעצמות של חמאס ואת יכולתו לפגוע באזרחי ישראל. עלינו להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום", הדגיש השר נפתלי בנט.

ממפלגת 'ישראל ביתנו' נמסר בתגובה: ''מאחר והשר בנט הרבה להיעדר מישיבות הקבינט בנושא עזה, כל שכן האחרונה, הוא אינו בקיא בפרטים. ברמה העקרונית אכן מתקיים ויכוח בין ימין ממלכתי ואחראי שמייצג ליברמן, לבין ימין משיחי ופופוליסטי שמייצגים בנט וסמוטריץ', שתומכים במדינה דו-לאומית ובכיבוש עזה".