ההתנהלות הממשלתית - חמורה מבגידה

פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד, מאשים את ראש הממשלה והשרים בהפרת הברית עם הבנים שנותרו בעזה ובפגיעה בחוסן הלאומי.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ח

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: קובי ריכטר/TPS

שמחה גולדין: ההתנהלות הממשלתית - חמורה מבגידה

פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד שגופתו מצויה בידי חמאס יחד עם גופת אורון שאול הי"ד, זועם על הממשלה והעומד בראשה, בשל ההקלות שניתנות לפלסטינים בעזה בעוד נושא השבת הבנים אינו נידון ברצינות.

"פתיחת השער בכרם שלום ומעבר של סחורות חזרה לתוך עזה, אולי יציל את חמאס לקראת החג שיש להם בשבוע הבא, אבל הוא יקשה עלינו. זאת פשוט כניעה.אפשר להגיד שביבי הפך אותנו לפראיירים של המזרח התיכון", אמר גולדין בראיון לרדיו 101.5FM.

הוא מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה והשרים והשתמש במלים קשות במיוחד, כשדיבר על המחוייבות שלהם להשבת גופות החיילים מעזה. "זו הפרת הברית, דבר הרבה יותר חמור מבגידה. בעברית המציאו את המילה בגידה זה כאילו שאתה מחליף בגד. מה שקרה עם הדר ואורון זו הפרת הברית ופגיעה בחוסן הלאומי".

"אני לא משתמש במילה בגידה, כי בעיני היא מילה קלה מדי. כשהתייצבתי עם משפחתי אצל נתניהו, כמה חודשים אחרי שהדר נהרג ונחטף ע"י החמאס, התכנית היתה ברורה והוא דיבר עליה וחתם עליה והתחייב עליה בפנינו. הוא אמר שכל הסכם שיהיה עם עזה, כל שדרוג או שיקום, יהיה מותנה בהחזרת החיילים. במשך 4 שנים הוא לא מקיים את מה שהוא התחייב ועכשיו מגיע השיא", מוסיף גולדין.