קרא בפרלמנט ל"פתרון סופי" נגד הגירה

הסנטור האוסטרלי החדש פרייזר אנינג קרא לאסור הגירה מוסלמית לארצו, והזכיר שהזהות בארצו היא "בעיקר אירופאית".

גיא כהן , ו' באלול תשע"ח

הפרלמנט באוסטרליה
הפרלמנט באוסטרליה
צילום: רויטרס

בנאום הבכורה שלו ביום שלישי, קרא הסנטור האוסטרלי פרייזר אנינג לאסור על כניסה של מהגרים מוסלמים וכאלה שאינם דוברים אנגלית, נוכח היחלשות הזהות הלאומית של אוסטרליה, שהיא לדבריו "בעיקר אירופאית".

אנינג הוא הנציג היחיד של המפלגה העצמאית KAP.

הוא נזכר בכך שלפני 50 שנה, החברה באוסטרליה הייתה בעלת אופי קוהסיבי (אחיד, לכיד), אוכלוסייתה הייתה בעיקר ממוצא אנגלו-קלטי, "ורוב העם ראה עצמו כנוצרי במובן זה או אחר – גם אם רובנו לא הרבינו ללכת לכנסיה". בשנות ה-60, הוסיף, הן המפלגה הליברלית והן מפלגת הלייבור עדיין ראו את הנישואין כאיחוד בין גבר ואישה והכירו בקדושת חייהם של מי שטרם נולדו (כלומר, עוברים ברחם אמם שמישהו מבקש להפילם, ג"כ), וכל זאת על בסיס "הערכים היהודים-נוצריים", כלשונו.

אנינג הסביר שאז חל שינוי בפוליטיקה האוסטרלית, והחלה הדחיפה להגירה בלתי מוגבלת ול"רבגוניות" חברתית. ואולם, "את הרבגוניות יש לנהל באופן כזה שהיא תמשיך לעמוד בקנה אחד עם לכידות חברתית וזהות לאומית".

"כאומה, אנו רשאים להתעקש שמי שמורשים להיכנס לכאן ישקפו ברובם הגדול את ההרכב ההיסטורי האירופאי-נוצרי של החברה האוסטרלית", הסביר והוסיף, "אמנם לא כל המוסלמים הם מחבלים, אך ודאי שכל המחבלים בימינו הם מוסלמים. אז למה שמישהו ירצה להביא לכאן עוד מהם?"

"הפתרון הסופי לבעיית ההגירה, כמובן, תהיה הצבעה עממית", סיכם.

השימוש במילים "פתרון סופי" עורר כצפוי התנגדות מהקהילה היהודית באוסטרליה ומפוליטיקאים מכל גווני הקשת.