אבי גבאי לברק: תצטרף למחנה הציוני

יו"ר המחנה הציוני מצהיר כי לא ישב עם נתניהו באותה ממשלה ומודיע כי יפרסם רשימת מומלצים מטעמו לקראת הפריימריז.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי מצהיר היום (שישי) כי לא יצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

"לאחר עשור בתפקידו כראש ממשלה נתניהו לא הצליח להביא ביטחון לדרום, לא פתר את בעיית יוקר המחייה, ומחירי הדיור בתקופתו רק עולים. לכן במידה ונתניהו יבחר שוב לא אצטרף לממשלה בראשותו. אנחנו אלטרנטיבה לממשלת נתניהו", אמר גבאי בראיון ל-103FM.

הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו מול חמאס. "הוא הוביל אותנו לכניעה, ועשה את הצעד הזה בנקודה בה אנחנו חלשים, ולא ארגון החמאס. היו לו ארבע שנים אחרי 'צוק איתן' לעשות את הצעד הזה, החמאס היה על הברכיים, מערכת הביטחון שמה על שולחן הקבינט את המלצותיה, ואילו הקבינט מסרב לקבל המלצות כי הוא מפחד. חברי הקבינט מערבבים שיקולים פוליטיים בשיקולים ביטחוניים, כל אחד מהם מפחד לא להיות הכי ימני בחדר".

"אביגדור ליברמן נמצא שנתיים בתפקידו כשר ביטחון ומתוכן שנה אזרחי הדרום נמצאים תחת אש, ואת העובדות האלה אי אפשר לשנות. שנה שלמה הם הובילו אותנו למשא מתן משלמים דמי חסות לחמאס אני תומך בהסכם ולא במבצע, אבל הגענו למצב הזה בדרך לא נכונה", הוסיף גבאי.

הוא נשאל האם יש לו את הכישורים להיות ראש ממשלה. "כשבנימין נתניהו מונה כראש ממשלה בשנת 1996 הוא היה בן 47, צעיר ממני ב־4 שנים. הוא נכנס לתפקיד לאחר שהיה סגן שר החוץ, ושגריר באו"ם. אני מגיע בגיל 51 עם הרבה יותר ניסיון: הובלתי אנשים, הצלחתי בחיים, הצלחתי להגיע מכלום לאן שהגעתי, הייתי מנכ"ל של חברות גדולות, הייתי שר. כשנגיע לבחירות תפקידי יהיה לשכנע את הציבור. אני בפוליטיקה לא בשביל עצמי, אלא בשביל תושבי הדרום, והדור הצעיר במדינה. אנחנו צריכים נורמליות, זקוקים לראש ממשלה מאחד, ואני הכתובת".

הוא התייחס גם לפריימריז הקרובים במפלגתו. "אני אעשה את מה שאחרים עושים בצורה צבועה. עד היום אנשים היו מפעילים פעילים ולומר את מה שהם רוצים דרך אנשים אחרים, ולנהל את הפריימריז בצורה לא ישירה ולא ישרה מול הציבור, אבל אני לא פוליטיקאי צבוע, ולדעתי אחד הדברים שמפלגה צריכה בכדי לנצח בבחירות היא נבחרת טובה שיודעת לעבוד ביחד. לכן אפרסם רשימת מומלצים מטעמי, ומנגד אף חבר מפלגה לא חייב להצביע לרשימה שלי ואני מאמין שיהיו כאלה שיגידו 'דווקא אני לא אצביע לרשימה שלו'".

"אני אשמח מאוד אם בני גנץ יצטרף למפלגה, זה יחזק אותנו וקורא גם לאהוד ברק להצטרף למחנה הציוני ולפעול מתוכו", סיכם גבאי.