אבו מאזן לא מוותר על משכורות המחבלים

אבו מאזן הדגיש שוב שלא ישלים עם קיזוז המשכורות המשולמות לאסירים ולמשפחות המחבלים

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ח

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס היום (שבת) לסוגיית הפיוס בין פת"ח לחמאס ואמר כי כל כספי הסיוע שמועברים לרצועת עזה צריכים להגיע קודם כל לרשות, שבסמכותה לחלק אותם.

"אין לקשור את הרגיעה בעזה לפיוס – אמרתי לנשיא מצרים א-סיסי כבר לפני כמה חודשים שאנו מוכנים לקבל את השליטה בעזה כולה", אמר אבו מאזן בנאום בתום כינוס המועצה המרכזית של אש"ף ברמאללה.

אמש פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי אבו מאזן איים שיעצור את המימון לעזה, בגובה של 96 מיליון דולר בחודש, אם חמאס יחתום על הסכם עם ישראל. בנאום הדגיש אבו מאזן כי העם הפלסטיני צריך להיות מאוחד: "אין דבר כזה מדינה בעזה ואוטונומיה בגדה". ראש הרשות הפלסטינית קרא להבעיר את השטח ב"התנגדות עממית" ולא באמצעים אחרים. הוא האשים כי ישראל הרסה את כל ההסכמים בינה לבין הפלסטינים החל מהסכם אוסלו ולא השאירה מהם דבר.

יו"ר הרשות הודיע כי יפתח את הסכמי פריז – ההסכמים הכלכליים שהיו נספח בהסכמי אוסלו. אבו מאזן הבהיר כי לא יהיה שיח עם ארצות הברית, אם האמריקנים לא יחזרו בהם מהצעדים שעשו בעניין ירושלים, הפליטים וההתנחלויות, כלשונו.

הוא הוסיף כי הרשות לא תסכים לקיזוז המשכורות המשולמות לאסירים ולמשפחות המחבלים מכספי המסים: "מדובר בבגידה". אבו מאזן אמר כי יבקש מהעצרת הכללית של האו"ם לקבל החלטה נגד חוק הלאום ויילחם בחוק הזה "מלחמה שערה".