הקרב באלעד שקורע את החרדים

לקראת הבחירות המוניציפאליות סיעות 'שלומי אמונים' ו'דגל התורה' מנהלות קרב איתנים על ראשות העיר שעלול לפצל את הקול החרדי המקומי

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ח

העיר אלעד
העיר אלעד
צילום: פלאש 90

נדמה איפה שהסתיימו הזמנים בהם הציבור החרדי מתלכד סביב החלטה פוליטית אחת כדי להכריע מערכות בחירות.

הקרב האחרון המתלהט לקראת הבחירות המקומיות הוא הקרב הפוליטי באלעד. ראש העיר הנוכחי הוא ישראל פרוש, בנו של סגן שר החינוך מאיר פרוש ואיש סיעת 'שלומי אמונים' באגודת ישראל.

לקראת הבחירות הקרובות סיעת 'דגל התורה' דורשת לקבל את ראשות העיר ובטענה לקיומו של הסכם פוליטי שסוכם ערב הבחירות האחרונות לפיו 'שלומי אמונים' מתחייבת לתמוך במועמד 'דגל התורה'.

מנגד, נטען ב'שלומי אמונים' כי בהסכם היו נספחים נוספים שלדבריהם אינם מקוימים על ידי 'דגל התורה' ולפיכך להסכם אין תוקף.

לאורך החודשים האחרונים התנהלו המגעים מתחת לפני השטח. בינתיים גורמים ב'דגל התורה' ניסו לסגור דיל חוצה ערים עם ש"ס. ביום שישי האחרון נפרץ הסכר.

'שלומי אמונים' שיגרה הודעה לתקשורת לפיה היא דורשת לקיים 'דין תורה' כדי לפתור את חילוקי הדעות בין הצדדים.

"בתקופה האחרונה נוהל מו"מ בין הצדדים שהבשיל לסיכומים והבנות, אך לעת עתה לא צלח. לאור זאת 'שלומי אמונים' פנתה ל'דגל התורה' לברר את העניין בפני דין תורה או בוררות".

בשלומי אמונים הוסיפו כי "במידה ודגל התורה לא תיענה לדרישתנו להתדיין בדין תורה או בבוררות הרי שהרב ישראל פרוש מתמודד על תפקיד ראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות".

מדגל התורה נמסר בתגובה: "קיים הסכם לפיו שלומי אמונים אינם רשאים להתמודד באלעד מבלי הסכמה של דגל התורה . קיים בורר ששלומי אמונים הרצתה בפניו באריכות את טענותיהם. ההחלטה בעניין הזה תהיה בידי הבורר ועל פי הסכמת מרנן ורבנן גדולי התורה שליט׳א ועל כן מכתבו של הרב פרוש מיותר ומיועד ככל הנראה למשיכת זמן".