קרא לח"כים הערבים "מחבלים" והסתבך

הפרשן והמגיש אייל ברקוביץ' כינה את הח"כים הערבים "מחבלים", "מרגלים" ו"שונאי ישראל". טיבי: גזען וגס רוח שכמותו.

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ח

אייל ברקוביץ'
אייל ברקוביץ'
צילום: Roni Schutzer / Flash90

הפרשן והמגיש אייל ברקוביץ' עורר סערה לאחר שהתבטא נגד חברי הכנסת הערבים בתכניתו "אופירה וברקוביץ'" בקשת 12.

ברקוביץ' כינה אותם בין השאר "מחבלים שיושבים בכנסת", "שונאי ישראל", "מרגלים" ו"סוסים טרויאנים".

"חברי הכנסת הערבים פוחדים להגיע אלינו", אמרה לו בתכנית אופירה אסייג, "אחמד טיבי לא רוצה עימות איתך, זחאלקה לא רוצה עימות איתך, ברכה שאמנם לא חבר כנסת מסרב להגיע לפה. מה הסיפור, חבורת פחדנים?" היא הוסיפה בשאלה.

על כך ענה ברקוביץ' כי הם לא באים כי הם מפחדים שהוא ישאל אותם שאלות קשות שאין להם תשובות עליהם. "הם יודעים שהם סוסים טרויאנים, הם יודעים שהם בעצם יושבים בכנסת אבל הם מרגלים, והם יודעים שהם לא משלנו. אז הם יודעים מה אני הולך להגיד להם", הוא הסביר.

"אל תבואו. לא צריכים אתכם פה... לא יכול לראות אותם פה. הסתדרנו בלעדיהם עד היום. לא רוצה אתכם פה באולפן. אם הם נוחתים פה, אני קם והולך... אין להם סיכוי שאני אראיין אותם. לא אתן להם את הכבוד הזה. אל תביאי אותם. לא רוצה לראות אותם. זה לא מקטע של גזענות, הם פשוט שונאי ישראל. הם פשוט מחבלים שיושבים לנו בכנסת. לא רוצה לשבת איתם, לא רוצה לראיין אותם ואני לא רוצה לראות אותם".

מאוחר יותר התנצל ברקוביץ' ומסר בתגובה: "לא התכוונתי לפגוע - לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אמנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם אבל לא היתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל".

מלשכתו של ח"כ אחמד טיבי נמסר: "מאייל ברקוביץ אין לי ציפיות. האיש כבר מזמן לא שולט בביב השופכין שיוצא מפיו. הסיבה שאינני מוכן להתראיין בתכניתו היא מפני שאינני מוכן לתת לגיטימציה בעצם הנוכחות שלי לבריון, גזען וגס רוח שכמותו. הבעיה היא לא הבריון, אלא גוף שידור מכובד ו-תיק כמו קשת שמעניק במה שבועית למופע של וולגריות, בורות וגזענות מפי כדורגלן עבר חסר חשיבות. גם אם יאולץ להתנצל זה יישמע מאולץ ולא אמיתי. קשת חייבת לעשות מעשה".

ח"כ ג'מאל זחאלקה מסר, "אני קורא לפטר את ברקוביץ' בעקבות ההתבטאות הגזענית, שאינה נעצרת במילים אלא במעשה של מניעת ראיונות עם ח"כים ערבים. חשוב לציין שבניגוד לדבריו הוזמנתי לתכניתו פעמים רבות וסירבתי להשתתף בה בגלל רמתה הירודה".

ח"כ מוסי רז (מרצ) כתב בטוויטר כי אייל ברקוביץ' "מבייש את נעוריו" וקרא לקשת "להתעשת במהרה ולהוריד את התכנית".