'העיניים מתמלאות דמעות, אבל לא בוכה'

ברחבי הארץ יתקיימו היום החיפושים לאיתור תורם מח עצם להצלת חייה של רוני כהן שההכנות לנישואיה נקטעו בשל מחלת הלוקמיה בה חלתה.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח | עודכן: 12:39

רוני ובר
רוני ובר
צילום: מתוך המאגר

היום יתקיים ברחבי הארץ המבצע להצלתה של רוני כהן, בת ה-27, שאמורה להינשא בעוד כחודש, אך בשל מחלת הלוקמיה בה חלתה נקטעו ההכנות לחתונתה והחל המירוץ להצלת חייה.

בתחנות ההתרמה הפזורות באתרים שונים ברחבי הארץ ינסו מתנדבים להגיע ל-17,000 דגימות בניסיון לאתר תורם מח עצם להשתלה. עיקר החיפושים מתמקד בבני 18 עד 50 ממוצא תימני מעורב ביוצאי צפון אפריקה, בעיקר יוצאי מרוקו.

בפוסט שפרסמה רוני היא מספרת: "מאז שהסיפור שלי פורסם הרבה אנשים שואלים אותי על התחושות. כששואלים אני ישר חושבת על כמה אני מרגישה אהבה לאנשים שסביבי. ישר מרגישה בת מזל שיש כל כך הרבה אנשים שהופכים את העולם בשבילי. ישר מרגישה מפוחדת שזה לא יצליח. ישר העיניים מתמלאות בדמעות... אבל אני לא בוכה. לא בוכה כי למרות הפחד אני אופטימית. אם כולם נלחמים. אז גם אני נלחמת. ואז, במקום פחד אני מרגישה מלאת תקווה. מלאת תקווה שמספיק אנשים יבואו לתת דגימת רוק ביום ראשון הקרוב. יש שם איפה שהוא בנאדם שמתאים לי. הוא יבוא, הוא ייבדק והוא יציל את החיים שלי".

ארוסה של כהן, בר עמרון, כתב בפוסט משלו: "רוני כהן היא אשתי לעתיד, ולפני חודש התהפכו לנו החיים. היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה (סרטן הדם) ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה. הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם".

באתר עזר מציון מופיעה רשימת 25 תחנות הבדיקה למבקשים להשתתף במבצע.