כבוד בתנועתו של עבאס לרוצח ההמונים

תנועת הפתח' מקדישה עמוד פייסבוק מיוחד לפרטי חייו של המחבל היפני קוזו אוקומוטו שהיה חבר בחוליית הטרור הפלשתינית שרצחה 26 בנתב"ג.

שמעון כהן , ח' באלול תשע"ח

נותנים כבוד למחבל. עבאס
נותנים כבוד למחבל. עבאס
צילום: פלאש 90

דף הפייסבוק של תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, מקדיש עמוד מיוחד ובו פרטים על דמותו של המחבל היפני קוזו אוקמוטו שהיה חבר בחוליית מחבלים מתאבדים שביצעה את פיגוע הירי בנמל התעופה לוד ב-30.5.1972, בו נרצחו 26 אנשים ונפצעו 79.

אוקומוטו היה חבר בארגון הטרור "הצבא האדום היפני", שהשתתף באימונים צבאיים בלבנון מטעם החזית העממית לשחרור פלסטין בספטמבר 1971. המחבל היפני היה היחיד מבין חברי החוליה ששרד את הפיגוע, נידון בישראל לשלושה מאסרי עולם אך שוחרר לאחר 13 שנה במסגרת "עסקת ג'יבריל" - עסקת חילופי שבויים בין ישראל לבין ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית, בראשות אחמד ג'יבריל.

במכון ממר"י המדווח על העמוד המיוחד שהוקדש בפתח' למחבל המפורסם מציינים כי לא מדובר בפוסט הראשון אודות אוקמוטו שפרסם דף הפייסבוק הרשמי של תנועת הפת"ח. "ב-18.5.2016 פורסם בדף פוסט שכותרתו "מי הוא החבר קוזו אוקמוטו המהפכן הבינלאומי?", שבו נכתב בין היתר: "ב-30.5.1972, הסתערה חוליה של שלושה חיילי קומנדו יפנים על נמל התעופה לוד. החוליה זרקה חמישה רימוני יד: שלושה מהם על המטוסים שחנו בנמל, אחד על מחלקת המכס בנמל ואחד על המכוניות שהיו בנמל. כתוצאה מכך נהרגו 26 ישראלים ויותר מ-80 אחרים נפצעו. לאחר זריקת הרימונים החלה החוליה לסגת מן הנמל והתעמתה בדרכה עם סיור ישראלי בסמוך לכלא רמלה. העימות הביא לפציעתם של חמישה מאנשי הסיור. שניים מבין שלושת אנשי הקומנדו היפניים מסרו את נפשם, והם טצויושי אוקודאירה (ששמו המחתרתי הוא באסם) ו-יאסויוקי יאסודה (ששמו המחתרתי הוא צלאח). השלישי נאסר והוא קוזו אוקמוטו (ששמו המחתרתי הוא אחמד). פעולה זו תוכננה על ידי החזית העממית לשחרור פלסטין".

עוד נכתב בתנועת הפתח' כי "אותם אנשי קומנדו יפניים השתייכו לארגון הצבא האדום היפני, שהוא ארגון מהפכני שהתפלג מן המפלגה הקומוניסטית היפנית ולקח על עצמו את המשימה לתמוך בכל העמים המדוכאים עלי אדמות ולהצית מהפכה עולמית נגד העושק והדיכוי שמבצעים כוחות הקולוניאליזם והאימפריאליזם בעולם הזה. בעיית פלסטין הצודקת, והאלימות והגירוש מהם סבל עמנו מצד התנועה הציונית, הנתמכת על ידי המעצמות הגדולות, זכו להתעניינותו ולתשומת לבו של הארגון המהפכני הזה, והוא רקם יחסים הדוקים עם כוחות המהפכה הפלסטינית בלבנון באותם ימים, ובמיוחד עם החזית העממית" .