"מוות מיותר לחלוטין"

בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד שניים ממארגני המסיבה וחברם, אז סטודנט לרפואה.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח

כתבי אישום נגד מארגני מסיבת הטבע
כתבי אישום נגד מארגני מסיבת הטבע
צילום: iStock

כתב אישום יוגש בימים הקרובים נגד שניים ממארגני מסיבת טבע בדרום הארץ, בה מתה החיילת טוהר דוד לפני כשנה.

כתב אישום יוגש גם נגד חברם, שהיה אז סטודנט שנה רביעית לרפואה בבאר שבע, שבדק את הצעירה ולא הזעיק עזרה מיידית. השלושה נחקרו בחשד להריגה, כך דווח במהדורת "כאן".

על פי החשד, השלושה הזמינו אמבולנס רק שלוש שעות לאחר שדוד התמוטטה מפני שחששו מחקירת משטרה אודות המסיבה הבלתי-חוקית. הם לא קיבלו רישיון עסק ולא היה אמבולנס בכוננות, כמתחייב. מי שבדק את הצעירה שהתמוטטה היו הסטודנט לרפואה ועוד שני בליינים שהזדהו כחובשים, אף אחד מהם לא עמד על כך שיש לפנות אותה מיד.

מותה של דוד נקבע בבית החולים סורוקה בבאר שבע, אחרי כמה ימים בהם שכבה מחוסרת הכרה. בבדיקת רעלים בדמה לא נמצאו סמים. חבר שלה הודה שקנה עבורה סם הזייה, אולם סוחר הסמים במסיבה, ממנו נקנה הסם, לא הואשם.

הסניגורים אומרים כי מדובר במקרה מצער אולם לא ניתן להאשים את המארגנים במותה של צעירה שצרכה אלכוהול וסמים. לדבריהם, ברגע שהבינו שמצבה קשה – פינו אותה לבית החולים.

מסיבת הטבע התנהלה מליל שישי ועד שעות הצהריים של יום שבת באוגוסט 2017, בחום כבד מאוד, בחורשה קטנה ליד צומת גורל מצפון לבאר שבע. בשבת בבוקר התמוטטה טוהר דוד, אחת המבלות, חיילת בת 19 בחיל האוויר. בבדיקת דם לרעלים בבית החולים לא נמצאו סמים, וסיבת המוות הוגדרה מכת חום. חבר שהיה עמה העיד שהציע לה קרטון עם אסיד, ושבדרך למסיבה שתתה אלכוהול.

עו"ד רועי אטיאס, המייצג את אחד ממארגני המסיבה שלומי פשרל, אמר: "המקרה מצער וקשה ביותר, אבל יחד עם זאת לא נראה לנו שניתן ליחס למישהו שם עבירת הריגה. כשצעירים מגיעים למסיבה כזו ושותים אלכוהול ואז צורכים סמים – הם צריכים לשאת באחריות. אם מישהו מנע ממנה פינוי או טיפול במכוון – הוא צריך לשאת את מלוא הדין. גם אם סבר שהוא עוזר לה".

עו"ד סוזי שלו, המייצגת את מארגן המסיבה ליאון בגיו, אמרה: "הוא קיבל חוות דעת של אנשים שהבינו ברפואה ואמרו לו – היא תתאושש אם תהיה בצל ותשתה. לבסוף העלה אותה בפעם השנייה על הרכב שלו עד לכביש, שם פגש את האמבולנס. הפרקליטות חורצת גורלות של אנשים נורמטיבים בכתב אישום כזה וצריכה להוכיח שיש קשר סיבתי בין הנסיבות לבין סיבת המוות".