גבאי: לא סומך על נתניהו, ליברמן ובנט

"אם הבחירה היא בין הסכם לבין מבצע שינוהל על ידי נתניהו, ליברמן ובנט, אני בוחר בהסכם", אמר גבאי.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס הבוקר (ראשון) לסוגיית המגעים להסדרה מדינית ברצועת עזה, בעקבות האירועים בסוף השבוע.

"במצב הנוכחי, אם הבחירה היא בין הסכם לבין מבצע שינוהל על ידי נתניהו, ליברמן ובנט, אני בוחר בהסכם", אמר גבאי.

לדבריו, "כשאני מסתכל על רמת הפוליטיקה הפנימית והתוצאות של צוק איתן שהובילה השלישיה הזו – אני פשוט לא סומך עליהם שינהלו עוד מבצע צבאי".

בסוף השבוע נמשכו העימותים הפנימיים בקואליציה על רקע המצב בדרום והמו"מ מול המצרים. "ליברמן בחר בכניעה שתביא למלחמה. ההססנות שלו והתפיסה ההזויה, שלפיה דיבורים עם תושבי עזה יפילו את חמאס ויביאו ביטחון לתושבי עוטף עזה, הם קשקוש מוחלט וחוסר אחריות", אמר השר נפתלי בנט ל"ידיעות אחרונות".

לדבריו "אותו ליברמן שהצהיר שימוטט את חמאס ויחסל את הנייה מעניק להם עכשיו פרסים על חשבון הביטחון של מדינת ישראל. המדיניות הרופסת שהוא מנהיג תחת מעטה של אחריות ופרגמטיות, מאפשרת לחמאס לשרוף את הדרום במשך 140 ימים ולהכתיב לתושבים שם מתי לרדת למקלטים ומתי לצאת מהם. מי שנכנע לטרור, מביא טרור – וליברמן נכנע. הגישה שלו מסכנת את מדינת ישראל ותביא לעימות בלתי נמנע בתנאים שחמאס יכתיב ובעיתוי שנוח לו".

דובר 'ישראל ביתנו' הגיב לדברים וקובע כי הם מהווים לא יותר מאשר תעמולת בחירות וכי השר בנט מסכן את חיילי צה"ל בשל שיקולים פוליטיים. "מדיניות ממשלת ישראל נקבעת על ידי הקבינט, לפחות על ידי אלו שנוכחים באותן ישיבות. מי שמוכן להקריב בקלות דעת את דם חיילינו על מזבח שיקולים פוליטיים אינו ראוי להתעסק בסוגיות ביטחון, ועדיף שיקדיש את זמנו לפתיחת שנת הלימודים שעליה הוא אחראי".