בנט נגד ליברמן:
"אסור להיכנע, צריך לעקור את חמאס''

שר החינוך ממשיך לתקוף את ההתקפלות של שר הביטחון בפני טרור החמאס בעזה. "אמשיך להילחם למען הביטחון גם אם מכנים אותי בכינויים"‎.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: רויטרס

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, ממשיך לתקוף את ההסכם בין ישראל לחמאס שגיבש שר הביטחון אביגדור ליברמן.

בראיון לחדשות 2 הזהיר בנט כי תפיסתו של שר הביטחון מאפשרת לחמאס זמן להתעצם. "גם היום חמאס זה ארגון קטן ולא חזק במיוחד אבל אם נעצום עיניים נפגוש חמאס עם רבבות רקטות שמאיימות על כל מדינת ישראל ואני לא מוכן לזה", אמר שר החינוך.

"אני מתנגד לכניסה קרקעית, צריך לצאת מהקיבעון המחשבתי, יש דרכים אחרות למגר את הטרור של חמאס", הדגיש בנט. "לא יכול להיות שבמשך 140 יום הם יורים עלינו רקטות ובלונים ואז כשהם שורקים אנחנו עומדים דום זו שיטת איומים על מדינת ישראל ואסור לנו להיכנע לאיומים אלו".

בנט הסביר כי לא צריך למוטט את שלטון חמאס אלא "לעקר ולפרז את הארגון לא אנחנו נקבע מי השלטון בעזה אלא עלינו ליטול מהם את היכולת לפגוע בנו". בנט ציין כי "זה אפשרי עם נחישות ויצירתיות מצדנו לא עוד פעם להיכנס עם חיילים לעזה - את זה אסור לנו לעשות".

"אני אמשיך להילחם על עמדתי ואני לא מאמי בגישות דמיוניות", הוסיף יו"ר הבית היהודי והבהיר כי הוא לא מתרגש מההערות המזלזלות של ליברמן כלפיו. "אמשיך להילחם למען הביטחון גם אם מכנים אותי בכינויים"‎.