היסטוריה בשומרון

נשיא המדינה בטקס חנוכת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל: "הרופאים שיגדלו כאן יהיו הראשונים להציל כל חולה ופצוע מבלי לשאול מיהו"

יוני קמפינסקי , ח' באלול תשע"ח

טקס חנוכת ביה"ס לרפואה באריאל
טקס חנוכת ביה"ס לרפואה באריאל
צילום: מארק ניימן, לע"מ

טקס חנוכת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל נערך הערב (ראשון) במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג והסגל האקדמי.

ריבלין בירך בטקס "לפני 36 שנים הוקמה המכללה האקדמית יהודה ושומרון ואני זכיתי להיות במשתתפים בהנחת אבן הפינה כאן. יקיריי, הזורעים בדמעה - יגעתם ומצאתם ועכשיו ברינה אתם קוצרים".

"כמה עמלתם כמה חלמתם כדי שנוכל לעמוד כאן היום באוניברסיטת אריאל ולהתגאות באחד מרגעי השיא של כל מוסד אקדמי: הקמת ביה"ס החדש לרפואה", אמר ריבלין והודה לבני הזוג שלדון וד"ר מרים אדלסון שתרמו להקמת הפקולטה.

הנשיא פנה אל מקימי האוניברסיטה הראשונה בשומרון, והשיב למבקרי המוסד האקדמי. "כשהם לגלגו, אתם כולכם בניתם. כשהם צעקו אתם יצרתם מוסד לתפארת. כשהם החרימו אתם הוכחתם שקמה כאן אקדמיה מצוינת, אקדמיה שיש בה מקום לכל סטודנט וסטודנטית בלי הבדל גזע, צבע, דת ומין".

"היום חיים בשומרון עשרות אלפי יהודים, וביניהם נהרות-נהרות של לומדים", הוסיף ריבלין, "בנהר המיוחד של אריאל יש מקום לכולם: ליהודים, למוסלמים, לנוצרים, לכל בני הארץ הזו, בין הירדן לים. חמישה עשר אלף סטודנטיות וסטודנטים ואלפי מרצים ועובדים, מוכיחים יום-יום ושעה-שעה, כי מייסדי המקום צדקו וראו למרחוק. ככה מכים שורשים".

הנשיא הדגיש: "בית הספר לרפואה נועד להביא חיים לעולם ולהציל את החיים של כל אדם באשר הוא אדם. הרופאים והרופאות שיגדלו באריאל יהיו הראשונים להציל כל חולה ופצוע מבלי לשאול ומבלי לברר מיהו ומהו, מאין בא ולאן הלך- כי זה ה-DNA של החינוך באוניברסיטה. כי כך מחונכים רופאים במקום שבו יש מפגש משמעותי בין מגזרים שונים בישראל, מקום שאינו מבדיל בין אדם למשנהו.

''מאריאל יצאו רופאים ורופאות שלא יהיו רק אנשי מקצוע מצוינים, הם גם יהיו בני אדם. אני מאמין שהמרכז הרפואי האוניברסיטאי שקם כאן, יישא בגאון את חזון השותפות, את הבסיס האמיתי לקיום משותף, ומעל לכול, בראש ובראשונה מצויינות אקדמית המחוברת לאנושיות הטבעית", כך ריבלין.

שר החינוך ויו״ר המועצה להשכלה גבוהה, נפתלי בנט, אמר בטקס כי ״לפני שנה וחצי עמדנו פה ואמרנו: ׳באוניברסיטת אריאל, פקולטה לרפואה - קום תקום׳. היום היא קמה. באוניברסיטת אריאל פסיפס ישראלי מיוחד - יהודים, ערבים, דרוזים, דתיים וחילוניים, מתנחלים ושאינם. אוניברסיטת אריאל יודעת להכיל אנשים מכל קצוות הקשת בישראל, באהבה וברצון טוב. ובמובן הזה האוניברסיטה צריכה לשמש חזון ודגם לכלל החברה הישראלית''.