קבלו: דירות למכירה בקריות

דירת גן גדולה במחיר של דירה קטנה בת"א

, ט' באלול תשע"ח

דירת גן בקריות
דירת גן בקריות
צילום: יח"צ

אחד הקריטריונים העיקריים אשר משפיע באופן משמעותי על מכירה של דירה, הוא המיקום שלה. לא רק שמחיריהן של דירות שונות המצויות בשכונות שונות באותה העיר יהיה שונה, אלא אף ניתן להבחין בפערי מחירים של שמיים וארץ בין אזורים שונים ברחבי ישראל. הדבר בולט במיוחד כאשר בוחנים את עניין דירות למכירה בקריות.

דירות למכירה בקריות - לקנות דירה גדולה במחיר נמוך יותר

אם נשווה בין מחירן של דירות למכירה הממוקמות במה שקרוי ה"גרעין הקשה של המרכז" (כלומר - תל אביב) לבין מחירן של דירות למכירה בקריות, עד מהרה נגלה, כי במחיר של דירה בת שני חדרים בתל אביב (ואפילו לא באזורים היוקרתיים והמבוקשים שבעיר) ניתן בקלות רבה לקנות דירת גן בת 4 או 5 חדרים במיקום מעולה בקריות. עובדה זו, עלולה, בטעות, לגרום לכם לחשוב, שמא, על פי הדוגמה של שכונה יותר טובה = שכונה יקרה יותר, דירות למכירה בקריות ממוקמות במקום גרוע יותר, אבל, אין בכך ולו גרעין אמת. הסיבה היא שונה לגמרי, ותכף גם אתם תדעו מהי.

התדמית משפיעה על המחיר

עד לפני שנים לא רבות (כשניים - שלושה עשורים) לאזור הצפון בכללו, ולאזור הקריות בפרט, הייתה תדמית מנומנמת קמעה, תדמית של אזור מתפתח (לא מפותח! מתפתח), איטי, מתנהל בעצלתיים. בניגוד למרכז החדשני, ההייטקיסטי, הנאור, המתקדם, דשדשו הצפון (והדרום עוד יותר ממנו) בסוג של קירבה לטבע, משהו מעין קרוב המשפחה איטי-התפישה של אזור המרכז. אין זה פלא, אם כן, כי חלומם של רבים מנערי האזור היה להצליח בעיר הגדולה - תל אביב. במעבר בין הצפון למרכז נדמה כמעבר לארץ זרה, וגם התחבורה שקישרה בין שני האזורים הייתה צולעת למדי, כך שאם רצית לעבוד בתל אביב רבתי, נאלצת לגור באזור, או לפחות בסביבותיה. כיום, כל זה הוא נחלת העבר, אבל, בניגוד למציאות אשר עשויה להיות ניתנת לשינוי במהירות, לתדמית לוקח הרבה יותר זמן להישבר ולהיבנות מחדש.

ומה כיום?

כיום, אזור הצפון, והקריות במיוחד, נחשב לאזור מפותח. אבל, בניגוד לאזור המרכז, שנדמה כי הוא נח על אזור הדפנה התדמיתיים, אזור הצפון ממשיך בתנופת הפיתוח שלו. פרויקטי בניה חדשים צצים בו חדשות לבקרים, מרכזי קניות חדישים צומחים בו, מקומות תעסוקה חדשים, מלהיבים ויציבים מפרנסים את הגרים בקריות וגם את הגרים באזור שמסביב להן. אותה תנופת צמיחה ופיתוח שהחלה בעשורים האחרונים לא נעצרה, אלא הפכה לחלק משגרת החיים של הגרים באזור. כל זה, תוך שמירה על מה שפחות קיים במרכז - איכות חיים גבוהה ומרחבים ירוקים-פתוחים, שמשפיעים על הגרים בקריות. אין ספק, התחרות עשתה רק טוב לאזור הקריות, והשינוי בתדמית? רק עניין של זמן!