סטודנט ערבי באריאל: "אין כאן גזענות"

עומר רביע מהמשולש מתקשה להבין את הביקורת של ''שלום עכשיו'' בעקבות חנוכת בית הספר לרפואה, "הדור הצעיר רוצה ללמוד ולהתפרנס''.

בני טוקר , ט' באלול תשע"ח

טקס חנוכת ביה"ס לרפואה באריאל
טקס חנוכת ביה"ס לרפואה באריאל
צילום: מארק ניימן, לע"מ

בתנועת השמאל הקיצוני ''שלום עכשיו'' לא אהבו את חנוכת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, וטענו בציוץ בטוויטר כי האוניברסיטה מדירה ערבים מהלימודים.

עומר רביע, תושב טייבה, סטודנט למדעי המדינה והמזרח התיכון באוניברסיטת אריאל, אומר לערוץ 7 כי ההשתלחות של ''שלום עכשיו'' נגד שר החינוך היא פשוט שקר, "אני רוצה לברך את האוניברסיטה שאני לומד בה במזל טוב, כל הכבוד לכל האנשים שעבדו למען זה, זה צעד חשוב לכולנו.

''אני מופתע מהדברים המשתלחים בשר בנט, זה לא נכון. אני לומד באוניברסיטת אריאל ויש כאן המון סטודנטים ערבים שלומדים בחוגים השונים. יש כאן ייצוג לכל העדות הערביות דרוזים נוצרים ומוסלמים לכן האמירה שזו אוניברסיטה ליהודים בלבד לא נכונה, יש כאן מאות סטודנטים ערבים".

לדבריו באוניברסיטת אריאל אין הבחנה בין סטודנטים יהודים לערבים, "יש כאן סטודנטים ערביי ישראל מכל האזורים - מהמשולש מהגליל ומהנגב, סטודנטים וסטודנטיות ערביות בלבוש צנוע ומעולם לא נתקלתי כאן במקרה של גזענות.

''מנסים משיקולים פוליטיים להכניס פוליטיקה לכל דבר, לספורט ועכשיו גם לחינוך, זה לא התפקיד שלי להיות פרקליט של האוניברסיטה אבל אלה העובדות. יש כאן גם התחשבות מלאה, מזמינים אותנו לסעודת איפטר בצום הרמאדן, יש גם משרד שנועד לסטודנטים הערבים ויש שם אנשים נפלאים שמסייעים לנו אם צריכים הקלות בבחינות או במתן תוספת זמן. בסופו של דבר בשבילנו העברית זו השפה השלישית אז טבעי שלא נהיה חזקים בה".

עומר מסביר שהסטודנטים הערבים רוצים להתפרנס בכבוד וגם לתרום לחברה הישראלית, "אצלנו במגזר מחפשים לעבוד בעבודות שירותיות כמו רואי חשבון, עורכי דין ורופאים. להערכתי בבית הספר לרפואה יהיו הרבה סטודנטים ערבים. הדור הצעיר רוצה ללמוד ולהתפרנס וגם לתרום לחברה הישראלית ולא צריך להכניס פוליטיקה לכל דבר".